Şans, Mutluluk ve Aşk Zamanı
Mart 1, 2023
Plüton Kovada…
Mart 27, 2023

Yepyeni Bir Döngünün Başlangıcı: Satürn Balık Transiti: 7 Mart 2023-Şubat 2026

Satürn uzun süredir krallığının doruğunda, emir komuta zincirinin tepesinde olduğu #Oğlak ve #Kova burçlarını terkederek, 7 mart 2023’te 2.5 yıllığına #Balık burcuna geçmektedir. Disiplin, istikrar ve görev yöneticisi olarak bildiğimiz #Satürn aslında 3 boyutlu gerçek dünyevi yaşam deneyimleriyle sıkı sıkıya bağlantılıdır. Satürn, düzen, kurallar ve çoğunluk tarafından onaylanmış geleneksel kararları sever. Uzun vadede işleri kontrol altında tutmak için geçtiği yerlerde sınırlar ve düzenlemeler oluşturur.

Ancak BALIK burcunda SINIR yoktur artık. Ve “balık” Satürn için çok tuhaf ve belirsiz sulardır. Birçok yönden Balık, Satürn’ün yapmaya çalıştığı şeyin TAM TERSİNİ temsil eder. Çünkü Balık sonsuz, diğer dünyaya ait alemleri ve bilinmeyen boyutları temsil eder ve ruhsal büyümemiz ve genişlememizle daha çok ilgilenir.

Satürn sıkı sıkıya tutunmak ve kontrolü elinde tutmak ister ancak Balık enerjisi her şeyin akıp gitmesine veya olmasına izin verme eğilimindedir. Bu da kuşkusuz önümüzdeki 2,5 yılda bizler için büyüleyici ve bir o kadar da karışık dinamikler yaratacaktır. Balıktaki Satürn ile başlangıçta şefkatli ve nazik olmayı amaçlayan kurallar veya düzenlemeler olabilir. Fakat Satürn’ün kontrol etme dürtüsü her şeyi çok aşırı ileri götürebilir ve Satürnyen üst otorite figürlerinin bizi kontrol altında tutacak erişimlerini nasıl (su altından yavaş ve sinsi) genişlettiklerini, bizi ruhen daha da kısıtlanmış, faaliyet ve düşüncelerimizde serbestçe akamaz hale getirip getirmeyeceğini göreceğiz. Dini kullanarak ekstra otorite kurma çabaları da olabileceği gibi, aşırı yobaz ve tarikatçı düşünce yapılarını yerle bir edebilir. Bizlerin seçimine bağlı.

Küresel olarak, Balık burcunun temsil ettiği her şeye dikkat edin. Su, okyanuslar, gazlar, uyuşturucu ve hatta bazı ilaçlar, merhamet veya göya iyiliğimiz adına katı düzenlemelere tabi tutulabilir. Gerçekten öyle olup olmadıklarına karar vermek gene bize kalmış. Susuzlukla sınacağımız 2.5 yıl bekliyor bizi. İklim değişiklikleri, bir taraftan seller bir taraftan da kuraklık tüm dünyanın sınavı olacak.

Kişisel düzeyde Satürn’ün Balık’tan geçmesi, manevi veya yaratıcı çalışmalarımız hakkında daha disiplinli olacağımız bir zaman olabilir. Yaratıcı yetenekleri veya ruhsal eğilimleri olan insanlar için katı düzenlemeler gelebilir ama özellikle iyi olacaktır. Satürn, yaratıcı veya maneviyatı yüksek insanların işlerin ticari tarafını anlamalarına ve aksiyonlarını doğru yönde yapmaları için gerekli kanallarda gezinmelerine yardımcı olacaktır.

Diğer taraftan Balık aynı zamanda artan duygusal enerjinin bir işaretidir. Kurban olma/etme sembolizması çok güçlüdür. Haritasında Satürn ile zorlayıcı açısı olanlarda daha ağır duygusal durumlara (travmatik, depresyonlu, melankolik) neden olabilir veya bazıları için duyguyu tamamen bastırabilir. İhtiyaç duyulan yerlerde sınırlar oluşturduğunuzdan emin olun ve bu transit sırasında duygusal enerjinize dikkat ediniz. Zor zamanlarda kendinizle yalnız kalmak için alan ve zaman yaratın ve bunun geçici olduğunu unutmayın! Psikolojik destek almak isteyebilir, meditasyonla manevi rahatlama, alternatif tıp çözümleri, doğal bitki ve gıdalar ile şifalanma çalışmaları, ruhsal mentör veya guru peşinde koşabiliriz.

Balık, #Başak, #İkizler veya #Yay’ın ilk 7 derecesinde yerleşime sahip kişiler, en belirgin zorlayıcı kişisel etkisini 2023’de muhtemelen hissedeceklerdir.

Haritanızda Balık burcu olan evinizin durumunu inceleyiniz. Bu evin yönettiği konularda engeller, gecikmeler ve zorluklar bekleyebilirsiniz, ancak Satürn’ün geçişleri, çok çalışırsanız ve yaptıklarınızı geleceğiniz için inşa ettiğinizi aklınızda tutarsanız çok iyi olacaktır. Çünkü Satürn burayı (balık burcunu) geçtikten sonra, mutlaka hak ettiğiniz ödülleri bırakıp gidecektir.

Su ve toprak burçları (#akrep, #yengeç, #oğlak ve #boğa ) nispeten bu dönemi daha rahat geçireceklerdir. Kollektif bilinçaltı ile yakından alakalı olan balık burcundan Saturn geçişi, bireysel ve kolektif vicdanı rahatlatacak her türlü eylem, canlılara ve doğaya göstereceğiniz merhamet, insanlar arasında birlik, beraberlik, yardımlaşma çalışmaları sonsuz destek görecektir. Unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »