31 Mart Terazi Dolunayı
Mart 30, 2018
27 temmuz 2018, 4 drc Kova da AY TUTULMASI
Temmuz 16, 2018

13 tem 2018 saat 05:47 Istanbul saati) YENGEÇ te Günes Tutulması

Yengeç Güneş Tutulması

Yengeç Güneş Tutulması

Cavidan Ünsal
13 Temmuz, 11:55 ·
13 tem 2018 saat 05:47 Istanbul saati)

YENGEÇ te Günes Tutulması

Çok yoğun enerjili bir döneme giriyoruz. 20 drc Yengeçteki Güneş Tutulması , arkasından 27 temmuzda Oğlak Ay tutulması ve arkasından da , 11 ağustosta gene bir Aslan Günes tutulmasına şahit olacağız. Aynı dönemde, yaklaşık olarak 3 ay kadar, yani 1 ekime kadar oldukça etkili olan sürekli bir Mars –Uranus gerilimli (kare) açısısından da bahsetmemiz yerinde olacaktır. Önümüzdeki 3 ay , büyük değişimlerin yaşanacağı yogun bir dönemin başlangıcı ve ayrıca da önemli bir astrolojik yıl olan 2020 ye giden dönemin de başlangıcı olarak algılmamız gerekecek.
Mars Uranus karesi, çalkantılı, patlayan, püsküren,ateşli davranışlar,huysuzluk, sinir krizleri, öfke nöbetleri , eleştirilme hallerinde sinirlilik duygusunun hortlaması idi hatırlarsanız.. Salgırgan bir tavırla , düşünmeden, çok hızlı bir olayın içine dalmak , hızlı davranmak , atarlanmak ve hızlı konuşmak, hemen kestirip bir kenara atmakla alakalı davranış modelleri. Bunun sonucu , insanlardan kendimizi ayırmak, yanlış davranışlar yüzünden arkadaşlarımızdan olmak.. Bilhassa haritalarında 0-9 drc olan düşük dereceli Kova burcunun denk geldiği evler 3 cü veya 11.ci evler ( komşular, arkadaşlık evleri) ise, geri giden Transit Marsın etkilerini çok sert yaşayabilir, sağlam dostluklarını tehlikeye atabilirler. 27 ağustos a kadar sürecek olan Mars retrosu boyunca , yüksek farkındalık ile bu tuzaklardan korunabilir, kendimize mukayıt olarak , geri adım atarak, arkadaşlıklarımızı koparmadan, onları uzun seneler sürdürme olasılığımızı arttırabiliriz.
Kova burcu, sosyal medya ile alakalı bir burç olduğunu unutmayalım. Bu mecrada da , fevri düşünce ve davranışlar sonucu , hatalar yapma , birilerini kızdırma,kırma halleri, saldırgan ifadeler içeren yazılar yazma sonucu , kendimizi , sevdiklerimizi ve yakınlarımızın herhangi bir zarar görmelerinden korumamız gereken zamanlar..
Önümüzdeki 3 ay boyunca, dış olaylar oldukça kaotik durumlar içereceğinden, kendi merkezinizde kalıp, dış etkenler tarafından fazla etkilenmemeye ve dolduruşa getirmemeye çalışmamız hepimizin yararına olacaktır. Aynı anda , Tr Uranus – Tr venüs ve Tr Satürn ile gökyüzünde oluşan muhteşem görünüm (büyük üçgen kalıbı) sayesinde, sağlam yepyeni, ani, sürpriz başlangıçlar, iliskiler,projeler..
Ayrıca, Jupiter Akrep ve neptün Balık arasındaki muhteşem uyum, dişil Yin enerjisi , bir anlamda bize bağlanma ve sakinlik enerjisi sağlıyor. Çok duyarlı varlıklara bağlanma,birlik beraberlik ve barış duygularını aşılayan,bizi daha büyük hayallere götürecek ilham kaynaklarına bağlanma olanağı sağlıyor. Yukarda bahsettiğim dünyadaki olayların oluşturduğu ateşli, saldırgan Yang enerjisinden uzak durmak konusunda bize rehberlik edecek bu kutsal ilahi sessizliğe odaklanmak, ileri hareketine başlayan Jupiterin nimetlerini görmemizi kolaylaştırabilir.
Transit Jupiterin hangi evinizde ilerlediğini tespit edip, o konularda umut , vizyon bolluk veya tanınma fırsatlarını kovalarken, Jupiterin yöneticisi konumunda olan Mars Retro nun da çok güçlü olduğunu gözden kaçırmamalıyız. Güney Ay Düğümü ile kolkola ve Uranus Boğa ile gerilimli açısının potansiyellerini de yukarda tekrar okuyunuz. Mars genelde dünyadan 140 milyon mil uzaktan ilerlerken, şu günlerde ,retro halinde iken 35 milyon mil uzaklığına düşüyor. Yani dünyaya aşırı yakın ve sembolizmasının gölge yanlarını ( öfke, saldırganlık,, isteklerinizi elde etmede aşırı talepkar olmayı )artırracaktır. Ayrıca, 7 tem- 24 eylül arasında da transit mars, “ out of bounds” dediğimiz sınırlarının dışında olması, normal güzergahından çıkması demektir. (öğrenmek isteyenler için not . Out of bounds : Dünya nın , Güneş etrafındaki yörüngesine göre sapma,Deklinasyon drc sinin 23 drc yi aşması , kuzey yada güney yarımkürede ). Bu da extra kontrol dışında olma halleri,aşırı güçlü enerjisini iletmesi olarak değerlendirilir.
Mars-Uranüs karesi, “kısıtlama istemiyorum, bana kimse ellemesin, karışmasın, ne yapacağımı kimse söylemesin, kimse beni engellemesin” modudur. Serbest olma isteğidir. Transit Uranusun , doğum haritanızdaki yerine bakınız. Önümüzdeki 7 yılda , aşırı serbest olmak isteyeceğiniz evinizi, hayat deneyim alanınızı gösterecektir. Bu enerji de çok yoğun patlamalara sebebiyet verecektir. Uranus, kollektif bilinçaltını da yansıttığından Dünyanın çeşitli noktalarında isyanlar, başkaldırılar, çatışmalar , yer hareketleri, volkan patlamaları ve depremleri ( Uranus Boğa da toprak burcunda..) tren ve hava araçların kazalarını tetikleyecektir.
Bireysel ve toplumsal olarak bu enerjiyi pozitifte kullanmak tabi ki mümkün. Teknolojik yenilikler ,buluşlar havacılık konusunda ilerlemeler yaşayacağız , mesela çok hızlı trenler.Biliyorsunuz hızlı trenler , raylarda giderken biraz yukarda ,havada uçuyormuş gibi ilerlerler. Mars Kovada. Kova burcu, Uranus hep birlikte sosyal oluşumlar da demektir.Mars Uranus karesi, birçoğumuz için ( sabit burçların düşük drc lerinde gezegenleri olanlar için ) , sosyal çevrenin aniden değişmesi, arkadaşlık çevrelerinin yeniden yapılandırılması anlamına gelebilir.
Uranus, gene toplumsal üstün bilinç, evrensel akıl ile de alakalı . Retro mars ile karesi, bazılarımız için, yukardan bilgiyi almaları , daha yüksek bir perspektiften bakma yetilerinin artması, içgörülerinin keskinleşmesi gibi oluşumlara sebebiyet verebilir. Bilhassa , önümüzdeki 2 tutulma arası dönemde bunları artışından söz edilebilir.
Önemli son bir nokta .. Bu yazın tutulmaları Yengec- Oğlak tutulmaları . gecen sene Aslan-Kova tutulmaları yaşamıştık . Bugünkü Yengeç tutulması ,önümüzdeki 18 aylık tutulma döneminin ( GAD-KAD aksı) ilk tutulması .Tutulma aksları, yaşayacağımız kadersel temalar ile alakalı. Önleyemeceğimiz ,başarı ile geçmemiz gereken sınavlar silsilesi.. Hangi evlerinize düştüğünü inceleyerek, değişimlerin nerede, sınavların nereden geleceğini tespit edebilirsiniz..
Yengeç Güneş Tutulması
En can alıcı noktayı kaçırmayın derim .2020 yılı çok önem arz eder. Satürn ve Pluto arasında olacak , çok sık olmayan bir tutulmaya doğru gidiyoruz. 22 drc Oğlak ta yaşayacağız , ayrıca da Transit Jupiter de ,Saturn ile sıfır derece (yepyeni başlangıç) Kovada kavuşum oluşacaktır.
Bu kavuşum hükümetlerin yeniden yapılandırılması , toplumların yeniden yapılanması demektir. Bugünkü 20 derece Yengec Gunes tutulması, o 2020 de olacak 22 drc Oğlak kavuşumun tam karşısında, ZITTINDA yer aldığından, o zamanlarda yaşayacağımız değişimin ayak sesleri gibi algılanmalıdır.
Bugünkü tutulma , Kuzey Ay düğümü tarafında olduğu için, yeni bir niyet belirlemek için harika bir zaman. Pluto karşıtlığında , mevcudun yıkıcı yönde bir eğilimi başlatması üzerine olabilir. Kendiniz , sevdikleriniz, ülkemiz ve dünyamız için en iyi değişim dönüşümün başlangıcı için..
Hayırlı Günes tutulmaları, hayırlı, uğurlu niyetleriniz olsun …
Sevgilerimle,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »