13 tem 2018 saat 05:47 Istanbul saati) YENGEÇ te Günes Tutulması
Temmuz 16, 2018
EGITIM
2018 – 2019 Karma Astroloji Temel Eğitim Programı
Ağustos 30, 2018

27 temmuz 2018, 4 drc Kova da AY TUTULMASI

KOVA AY TUTULMASI

Yorumuna geçmeden evvel, temmuz sonu ,çok karmaşık enerjilere maruz kaldığımızı, 5 adet gezegenin birlikte geri gitmekte ( retro durumunda) olduklarını hatırlatmakta yarar görüyorum. Mars, Satürn, Neptün ,Pluto ve 26 tem sonrası Merkür retrosu ile 5 liyi tamamlamış olduk. Aralık 2018 e kadar Şiron un retrosu devam edecek görünüyor. Geri giden gezegenler, enerjilerimizin içe dönmesi, kendimizi sorgulamamızı , daha derin düşünmemizi, yaptıklarımız üzerinden tekrar tekrar geçerek geriye dönük kendimizi kontrol etmemize sebep olur.

Tüm bu geri giden gezegenler , aslında kendileri için.. çok güçlü burçlarda bulunmaktalar ve bunlar ileri doğru gitmeye başlayınca , enerjilerini dünyaya yansıtınca , hepimiz çok hızlı tepki vermek ve diğer yönde bir girişimde bulunmak için kuvvetli dürtülerin etkisi altında kalacağımız hususunda dikkatinizi çekmek isterim.

13 temmuz Yengeç Günes tutulması yazımda Mars ın davranış modelini ve Uranus ile yapacağı 3 aylık gerilimli açısını anlatmıştım.
Ayrıca Mars ın konumunun derecesel olarak sınırlar dışında hareket edeceğini ve ileri durumuna geçtikten sonra da 24 eylül e kadar çok güçlü (saldırgan , savaşçı ve istediğini elde etme konusunda max çabada olacak şekilde) ilerleyeceğini de anlatmıştım. 1 ekime kadar , İleri konumda da olsa,huzursuz , sinirli ve tahammülünün olmadığı sınırlarda dolaşacağını , birilerini eleştirmeden evvel düşünmenizi ve çok hızlı reaksiyon göstermemeniz gerektiği konusunda uyarılarım olmuştu. Kendinize sakin bir yer bulup, nefes çalışmaları, dua ile meditasyon, yoga yapma, sakin müzikler dinleme , gibi sakinleştirici aktiviteler içinde olun derim . Çünkü 2018 tutulma döneminin en ağır topu üzerimize doğru geliyor.

27 temmuz 2018, saat 23:20 (Istanbul) 4 drc Kova burcundaki AY TUTULMASI, son yüzyılın en güçlü ve en uzun tutulmalarından. 1 saat 20 dak. civarı sürecek ve Afrika, Hindistan, Asya nın büyük kısmı, Japonya, Avustralya ve Güney Amerika kıtasında görülecek. Bunların dışında yer alan bazı ülkelerde de etkileri görülebilecek çünkü bu ülkelerin haritalarında yer alan bazı gezegenler, bu Ay tutulması drc lerine değiyor olacak.

Ay Tutulması bir nevi Büyük Dolunay dır. Ay döngüsünün zirvesi , projelerimizin en üst noktası , yüksek şeyler,taşan duygu durumu, meyve verme durumuna gelme , birşeyleri sonlandırma kapatma dönemidir. Tüm bunların sizler için ne anlama geldiğini bulabilmeniz için , 4 drc Kova nın , sizin doğum haritanızın neresine düştüğünü bilmeniz gerekir.

Bu tutulma , sırların ortaya çıkması çıkması ve geçmişte rol oynayan insanların yeniden karşınıza çıkması ve hayatınızı etkilemesi ile alakalı . Kovada Ay tutulması , bulunduğunuz sosyal çevrenin değişmesi , etkilenmesi , sizinle aynı frekansta olan , aynı görüşü paylaşan insanlar ile birlikte olmanız demektir. Aslında , tersine de yaşanabilir. bulunduğunuz çevrenin de frekansi değişip, sizin bunun içine, zorunlu olarak dahil olma olayları ile karşılaşıp, hepimizin aynı frekans içinde etkileşime geçmemiz ile alakalı olabilir. Herkesin sosyal çevresi ve arkadaşlık yapılan insanların değişmesi biraz itici gelebilir .. Ancak gökyüzü çok gerilimli açılarda ( astroloji bilenler için.. günes ve KAD bir tarafta , mars, AY ve GAD karşıtta ve bunların hepsi Uranus e T –kare yapmaktadır ) ve de bu gezegenler Sabit burçlarda . Tüm enerjiler sabit ve inatçı, insanlar öyle, davranışlar öyle…doğa olayları keza aynı. Patlamaya hazır bir bomba gibi.. depremler , volkanlar tetiklenecektir. Bu gerginlik bu şekilde durgun kalamaz , bir yerden patlamak , birikmiş enerji boşalmak zorunda kalacaktır..

Hatırlarsanız Gunes tutulma yazımdan, Güneş tutulması Kuzey ay düğümü etrafında biraz da olsa olumlu iken , bu Ay tutulması Güney Ay düğümü etrafında gelişeceğinden oldukça olumsuz değerlendirilmektedir. Güney Düğümü geçmiş kollektif davranış larımızın birikimi ile akalalı.ve Mars ile birlikte , topluca bir evrimden faydalanmak şeklinde değil de.. bir agresyon, taşkınlık, öfke ve savaş peşinde olmak şeklinde tezahür edecektir. Yapılabilecek az şey vardır ama gene de önerilerden bazıları ..Günes Aslan ve KAD a doğru yönelmek veya Jupiter- Neptun arasındaki muhteşem ( Su üçgeni) uyumuna sığınmak, mistik kaynağa yönelmek , doğanın düzeltme hareketine izin vermektir.

Başaktaki venus ile Balıktaki neptun karşıtlık durumunda. Bu da demektir ki, doğa ya dönmek, doğadaki ilahi zekanın yaratığı küçük nesneleri bulmak, dış dünyadaki enerjiden uzaklaşmak ve bize ilahi bir kaynağa yönelmek için daha iyi bir rehberlik yapacak birşeye yönelmek , bize artık hizmet etmeyecek davranış ve nesnelerden kurtulmak , özellikle fazlaca agresiv ve iddialı alışkanlıklarımızı bırakmak için çok iyi bir zaman.

Biliyorsunuz,Transit Mars, bu yıl , Oğlaktaki Saturn ve Pluto yu geçmiş durumda , fakat bir sonraki döngüyü de bitirp , Ocak 2020 de gene onlarla aynı hizaya gelecektir. Geriye dönüp baktığımızda, bu yılki dizilim ile 2020 deki dizim arasında olacakları incelersek, tüm dünyada zorla ve dayatma ile yasa ve düzenlerin değişmesi , artması, hükümetler tarafından getirilen kısıtlamalar, kanun hükmünde kararnameler ile düzen getirmeler, ülke sınırlarına getirilen ayrışmalar, sınır duvarların inşa edilmesi, yukardan aşağı bir hükümet kontrol ve denetimi, göçmenlerin artışı , Avrupa tarafından koyulan göç yönetmelikleri görüyoruz. Bunların tamamı Pluto- Saturn –Mars dikey yapısı ile alakalı. Yönetim komuta zinciri..Bizleri belirli bir düzende tutmak isteyen güçlü hükümetler..Şimdi ise, Mars Uranus gerilimli açısı bir başkaldırma, isyan , sosyal devrim yapma ve yönetime karşı gelme isteğini ateşleyecektir. Kova burcundaki Mars , insanlığın işareti, eşitliğin ve karşılıklı saygının , kollektifin toplu alt bilincin göstergeleri dir.

Birkaç ülkede bu emareleri görmeye başladık, ve bence bu akım yayılacaktır. Bir tür sosyal devrim , genç kuşaklar arasında , haritalarında Uranus ve Neptun Kova da olan , millennium insanları ( 2000 doğumlu kuşak ) bunu hissedecek ve “eşit insanlar” kavramını ortaya koymak isteyecek.
Kova Ay tutulması ile haritaları ilişkide olan ülkeler arasında Amerika, Hindistan, Avustralya, Ingitere ( Londra haritası bilhassa) , Rusya , Iran ve tabi ki Türkiye haritası da gündemde olacak .Ay tutulması Türkiyeden gözlemlenmeyecek ama Türkiye haritasının Günesi, 5 drc Akrep te , gene 4 drc deki Kova ay tutulmasına, Uranuse ve tutulmanın Günesine gerilimli açılarda , GRAND CROSS denilen BUYUK HAÇ açı kalıbı , sabitteki gezegenler arasında tetiklenmiş olacak.

Türkiye haritasındaki Natal pluto – Natal Uranus / Tr neptun — Tr Jupiter / Natal venüs arasındaki GRAND Trine yi , astroloji bilenler düşünsün.

Ders notlarından alıntı : Büyük Haç Açı kalıbı
Bu durum, birbirine 180 derecelik zıt ve 90 derecelik kare açılar yapan en az dört gezegen veya gök cisminin birleşmesinden oluşur. Bu hileli bir kombinasyondur. Haritası sahibi bir krizden diğerine atlar. Fakat, müthiş enerjinin doğru yönlendirilmesi sağlanırsa çok sıra dışı sonuçlara ulaşabilir. Büyük Haç’ ı olanlar korkunç bir enerji ve gayrete sahip, öncü kişilerdir ama amaçlarına ulaşmaya çalışırken, aynı oranda bir dirençle karşı karşıya kalırlar. Yaşadıkları hayal kırıklıkları için başkalarını suçladıkları halde, bu durumun asıl sorumlusu kendileridir. Çünkü sürekli düşünmeden hareket eder ve kendi bildiklerini okurlar. Sabit burçlar grubunda (Boğa, Akrep, Aslan, Kova) olanlar haritalarında büyük haç var ise her şeyi olduğu gibi korumaya çalışırlar. Güvenilir olma ve korumacılığı her şeyin üzerinde tutarlar. Düzen duygularını bozacak her şeye ve herkese şiddetle karşı koyarlar. Değişim geldiğinde ise, bu gelişme hep dramatik ve ani bir biçimde yaşarlar..

Yukardaki olası siyasi olaylar yanında , Ay tutulmasının görüldüğü yerlerde, büyük doğa felaketleri , yangınlar, deprem ve volkan patlamaları , kazalar ve seller söz konusu dahilindedir. Bunları sizleri endişelendirmek için değil , zaman varken yapabildiğiniz kadar önlem alabilmenizi sağlamak , ulvi bir sistemin varlığından , tarihsel döngülere ve matematiksel sisteme karşı farkındalığınızı arttırmak ve uyarmak maksadı ile yazıya döktüm.

Bireysel olarak yapabileceklerimiz ..aslında olacak olan oluyor ,olması gerekenlerin önüne geçemeyiz. Kovadaki toplumsal yıkım yerine, Aslandaki Kuzey ay düğümüne doğru yönelmek, Aslan sembolizması-dışarıya karşı sevgi dolu, mutlu bir kalp enerjisi ile barış , saygı ve sakinlik gözetmek ve bu muazzam gökyüzü olayına tanıklık etmek …

Sevgilerimle,
Astrolog Cavidan Ünsal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »