Güneş,Venüs,Pluton Oğlakta
PLUTO_GÜNEŞ_VENÜS kavuşumu 9 ocak 2018
Ocak 10, 2018
13 tem 2018 saat 05:47 Istanbul saati) YENGEÇ te Günes Tutulması
Temmuz 16, 2018

31 Mart Terazi Dolunayı

31 martta Terazi nin 11 drc sinde Dolunay var . Gene, aynı ay içersinde oluşan ikinci bir Dolunay , ve buna Mavi Ay diyorduk . Etkileri, normal Dolunay dan çok daha güçlü. Dolunay , Ay döngüsünün en yoğun aşamasıdır ve 2 unsuru karşı karşıya getirir. Anın konusu, Terazi- Koç aksı. Koç- kendini, aksiyonu, iddiayı, özerkliği , Terazi ise uzlaşmayı, işbirliğini, adaleti, “ ötekini” , insaf ,açıklık ve içtenliği düşünür.

1.ci ve 7 ci evleriyle ilişkili olan Koç –Terazi , kişisel özgürlük, kendini ifade etme cesareti, ve başkalarından ihtiyaç duyduğumuz destek ve adalet arasında bir denge bulma mücadelesini tanımlayan bir ana eksendir. Dolunay Terazi’de olduğu için, eksenin Terazi tarafı aktif olacaktır. Dolunay, Koç’un özerkliğine meydan okuyacak ve Terazi eğilimi ile daha iyi, daha ince düşünülmüş bir çözümle gelmeye çalışacaktır.

Terazi Dolunay ın söylediği … “Zor, ama buna değer “.
Terazi Dolunay ın oldukça zorlayıcı açıları var. Öncü burçlarda bir T-kare görüyoruz.. Dolunay, Koç burcunda Retro yapan Merkür ün karşısında ve Oğlak burcundaki Mars ve Satürne kare yaparak hodri meydan diyor. Bu kadar gerilim ve öncü enerji fazlalığı hayra elamet değil, o yüzden sarsılmaya hazırlıklı olun derim. Negatif ve yıkıcı tarafı çok bu Dolunayın maalesef, ama ben gene de olabildiği kadar pozitif tarafını anlatmak istiyorum sizlere.

Allaha şükür de etmek gerek. Iyi taraf,Dolunayın yöneticisi Venüs , kendi sevdiği ikametgahına Boğa ya girmiş olacak ve cengaver Mars ile çok olumlu bir açı yapacak. Sonuçta UMUT var yani..T kare enerjisini iyi yönetebilirseniz, ödüller eninde sonunda gelecektir ( hakedişi olanlara tabi ki..). Bir Öncü T-kare gerilimli açısı, azmimizin testidir aslında. Çoğu kişi başarısız olduğunda, başarının sırrı nın “ne olursa olsun denemeye sürekli devam etmek” olduğunu hatırlatır.

Dolunayın diğer önemli açısı, geri giden Merkür e karşıt açı yapması , ve o merkürün Güneş ile kavuşumu. Merkürün , cesaret, kendini ifade etmek ve özerklik konularında Güneşe sorgulamaları var, demektir.. Kendiniz için ayağa kalkma zamanı, harekete geçme ve dünyaya kim olduğunuzu söylemenin daha iyi bir yolu olmalı, diyor gökyüzü. Geri giden merkür ile bu yolu bulun diyor. Oğlak burcundaki Mars ve Satürn , azim , kuvvetli içsel güç ve sonuna kadar savaşmak için destek veriyor olacak.

Dolunay zamanı, herşeyi baştan almak, set up yapmak ,daha çok denemek lazım. Bu mümkün değil ise, işler planlandığı gibi çalışmadığı zaman, planı değiştirmenin, yeni bir yaklaşım denemenin zamanı gelmiştir demektir. Ama asla, herşeyden vazgeçmek anlamında değildir. Uzun vadeli vizyonu akılda tutup,gerekli değişiklikleri yapın, fakat pes etmeyin.

Şu andaki hayatında neler oluyor, nerede hüsrana uğruyor ve pes etmeyi düşündün? Bu Dolunayda, bir daha denemek için bir taahhütte bulunun. Tekrar denemek için farklı bir yaklaşım düşünebilir misiniz? Terazi’de Dolunay – Farkı Anlayabilme Bilgeliği , hikmetidir.
“Tanrım, değiştiremediğim şeyleri kabul etme huzurunu, değişebileceğim şeyleri değiştirme cesaretini ve farkı bilmenin bilgeliğini ver” Bu dua çok güzel .
Özgür irademiz var mı? Yoksa her şey önceden belirlenmiş mi? Evet,bazen kaderi kabul etmemiz ve daha yüksek güçlerin işbaşında olduğunu bildiğimiz zamanlar vardır, çünkü Evren bireysel tercihlerimizi aşan çok daha yüksek bir plana sahiptir. Bu kaderi kabul ettiğimiz andır. Fakat , unutmamak gerek, seçim yapabileceğimiz zamanlar da vardır.

Şimdi, Terazi Dolunayı Kader mi , Özgür irade ile seçim midir ?

Diğer gezegenlerin konumlarını dikkatlice incelemek ,anlamak gerek. Astrolojinin çalışma prensiplerine göre, uzak , ağır gezegenlere transitler yaşadığımızda kader, iradeden daha güçlüdür. Bu , daha yüksek bir güce teslim olmamıza ihtiyaç duyduğumuz zamanlardır. Aynı şekilde , Değişken burçlarda ( Ikızler, Başak, Yay, Balık ) transitler yaşadığımızda da bu böyledir. Değişken burçlar da ,sizi zorlar ”durma , başka konuma geç “derler .

Öte yandan, Kişisel gezegenlere ( güneş, Ay, merkür, venüs, mars ) transit yaşadığımızda, daha fazla özgür irademiz vardır, dolayısıyle hayat bizim kontrolümüz altındadır. Öncü burçlardaki ( Koç, Yengeç,Terazi,Oğlak) hareketler de daha çok insiyatif kullanabilme becerisi verecektir bizlere.

eee.. Dolunaya bakalım şimdi , öncü burçlarda, Merkür, Mars ve Satürn ile başrolde. Yani, bu koşullarımızı değiştirebilme kabiliyet ve insiyatifinde olduğumuzu gösterir.Bu, gerçeği bilme hikmetinin (Terazi )sizde olduğu, yaşamın sizin kontrolünüz altında olduğu ve cesaret ile (Koç) konfor bölgenizden çıkıp gerekli değişiklikleri yapabileceğimiz zamandır. Hayat hiç bitmeyen bir mücadele.Fakat başarılı olmak ,potansiyeliniz gerçekleştirmek istiyorsanız ,daha çok deneyin.Umudunuzu yitirdiğinizde bile ,bir daha denemek için asla geç olmadığını unutmayız.

Sevgilerimle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »