2022’yi karşılarken…
Aralık 30, 2021
Koç Yeni Ayı
Nisan 1, 2022

Transit Jüpiterin Burçlara Etkisi

Jüpiter sonsuz bir iyimserdir. Balık burcunda, ona sezgisel olarak rehberlik eden altıncı bir hissi vardır, böylece neredeyse sihirli bir şekilde doğru zamanda doğru yerde olur. Jüpiter’in transitleri genellikle olumludur, ancak aynı zamanda gölge bir tarafı da vardır: Kendini büyüten övünme, doyumsuz açgözlülük ve aşırılık. Bu transitten en iyi şekilde yararlanmak için Jüpiter enerjisini bir miktar alçakgönüllülük ve ölçülülük ile yumuşatın.

Yükselen Balıklar: Kişisel görünüm, sağlık (1.Ev)
Kendine güven ve iyimserlik birçok kapıyı açabilir. Açıklık, sıcaklık ve iyimserlik bulaşıcıdır ve insanlar buna cevap verecektir. Ama kendini beğenmişliğin seni üzmesine izin verme. Bu arada, Jüpiter kesinlikle güveni artırır, ancak bu yanılmayacağını garantilemez. Psikolojik olarak Jüpiter Balık burcunda tüm sınırların ve engellerin üstesinden gelmek ister. Gercekçi olmaya gayret edelim, ulaşılabilir hayallerimizin arkasından koşturalım. Hukuksal meseleleri çözmek ,Yurtdışına gitmek, yeni projelere imza atmak, sağlık konusunda iyileşmeler kaydetmek, yeni umut verici ilişkilere başlamak, yepyeni girişimlere start vermek söz konusu olabilir. Keyfe düşkünlük ve kilo durumlarına maksimum kontrol gerekebilir. Ruhsal anlamda en iyi şey, evrensel sevgiyi deneyimlemektir.

Yükselen Kovalar: Para, Değerler (2.Ev)
İkinci ev, değerler ve mülkler evidir. Para ve maddi dünya ile ilgili sahip olduğumuz değerleri içerir. Balık burcundaki Jüpiter herhangi bir sınırlama tanımıyor. İkramlara ve içkiye direnmek zordur. Ruhsal olarak, Jüpiter başkalarına yardım etmek ve servetini tüm dünyayla paylaşmak ister. Yeni para kaynakları, yeni yatırımlar, yeni aşk kokan ilişkiler kapıda.

Yükselen Oğlaklar: Arkadaşlar ve Akraba, Zihinsel İşlem (3.Ev)
Üçüncü evdeki Jüpiter geçişleri, sosyal aktiviteler için bir nimet olabilir. Fırsatlar, zihin toplantıları sonrasında büyür. Belki yakın bir arkadaş veya akrabanız yeni bir şeyler öğrenmeniz için size ilham verir. Ruhsal olarak Jüpiter, günlük etkileşimlerimizle aktarabileceğimiz umut ve ilhamın ateşi olacaktır. Seyahatler artabilir, yabancı bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. E-ticaret, web ve medya tasarımı konularında büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yükselen Yaylar: Ev ve Aile (4.Ev)
Hareket etmeyi düşünüyorsanız, bu transit muhtemelen bunu yapmak için iyi bir zaman olacaktır. Dördüncü evden geçen Jüpiter, genellikle mülk satın almak veya satmak veya büyük dekorasyon işleri yapmakla çakışır. Yurt dışı bağlantılı yeni iş konuları, yeni kontratlar, deniz aşırı seyahatler söz konusu olabilir. Ruhsal olarak, bu sefer atalarınızın kökleriyle bağlantı kurma konusunda ilgi uyandırabilir.

Yükselen akrepler: Yaratıcılık, Çocuklar (5.Ev)
Yaratıcılık evinde, Jüpiter yeni özgün fikirler ve yaratıcı enerjiyle dolup taşıyor. Bu tür bir transit, büyük bir projeye ilham verirken, gerçekten yapılması ve sonuçlandırılması için güveni artırır.
Ancak, kumar sorunları veya diğer bağımlılık türleri varsa, bu zor bir dönem olabilir. Jüpiter güven verir ancak yanılmazlık vermez. Ruhsal olarak, bu dönem sizi yaratıcı potansiyelin iyi bir kaynağı olarak içsel kaynağınıza bağlayabilir. Maneviyat konusunda rahatlama ve huzur getirebilir. Çocuk sahibi olma girişimleri başarılı olabilir. Çocuklar (varsa) yurtdışına gidebilirler, evlenebilir, büyük yaratıcı projelere imza atabilir. Müzik, sanat, film ve medya konularında büyük başarılar elde edilebilir. Yeni flört ilişkileriniz söz konusu olabilir, nişanlanabilirsiniz.

Yükselen Teraziler: Sağlık, İş, Hizmet (6.Ev)
Bu transit sırasında, fiziksel sağlık ve esenlik yeni bir önem kazanır. Özel bir diyet veya egzersiz rutini idealist ve hatta dini inanç destekli olabilir. Ruhsal olarak, bu geçiş zihin ve beden arasındaki bağlantıyı vurgular. Birinin bakımı diğerini de etkiler. Beden ruhun tapınağıdır. Yeni bir pet hayvanı alabilir, onunla çok derin ruhsal bir ilişkinin içinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Var olan rahatsızlıklarınıza yeni çareler bulabilir, manevi olarak sizi (ruhsal, fiziksel) yenileyecek yeni yöntemler bulabilirsiniz.
Yeni bir işe geçebilir, yeni kazanç yolları bulabilirsiniz.

Yükselen Başaklar: Ortaklık, İlişki (7.Ev)
Jüpiter Balık burcunda oldukça empatiktir ve başkalarının ihtiyaçlarına karşı hassastır. Bu iyiliksever etki, derin, kişisel bağlantılar ve ortaklıklar yoluyla bir ruhsal ve kişisel gelişim dönemine işaret eder. Ancak sınırlarınızı ve kişisel alanınızı korumak zor olabilir. Ruhsal olarak, en yakın samimi ve derin ilişkinin anahtarı, koşulsuz sevgiyi deneyimlemektir. Yurtdışında bir iş teklifi alabilir, yabancılar ile ortaklıklar kurabilir, uygun yaş ve durumdaysanız evlenebilir, nişanlanabilirsiniz.

Yükselen Aslanlar: Paylaşılan Varlıklar, İç Kaynaklar (8.Ev)
Bazen bu transit, maddi kaynaklarla ilgili bir tür beklenmedik durumu gösterir. Ancak, içsel gücün ve esnekliği artıran kaynakların keşfini de gösterebilir. Manevi olarak Jupiter burada, manevi bir kaynakla güçlü bir bağlantı, bir umut ve ilham kaynağıdır.
Spekülatif yatırımlar, sigorta, miras, nafaka yada eşiniziz gelirlerinden fayda görebilirsiniz. Borç alma dürtünüzü dizginlemeniz gerekebilir.

Yükselen Yengeçler: Seyahat, Çalışma (9.Ev)
Jüpiter dokuzuncu evde tam evinde ve gerçekten parlama şansı buluyor. Jüpiter’in bilgi ve anlayış için sınırsız susuzluğu sizi keşif arayışına gönderebilir. Bu geçiş, bir eğitim veya öğretim kursuna başlama anlamına gelebilir. Psikolojik olarak, iç ve dış büyüme yakından bağlantılıdır. Çevremizdeki dünyanın gizemleri, bilinci değiştiren huşu uyandırır. Jüpiter, yalnızca açıklama aramanın ötesinde, tüm bunların büyüsünden ve gizeminden ilham alır.
Akademik konular, hukuksal davalar, eğitimler, e-ticaret, sosyal medya, ithalat-ihracat konularında büyük gelişmeler , şanslar deneyimleyebilirsiniz.

Yükselen İkizler: Kariyer, Statü (10. Ev):
10. Ev Kariyer/mesleğin evinde, Jüpiter sahnenin merkezinde yer almanızı sağlayacaktır. Jüpiter’in transiti, özlemlere ve hayallere ilham veriyor. Sadece yaptığı işte harika olmak istemiyor, aynı zamanda işinin de bir anlamı olmasını istiyor. Terfi edebilir, daha iyi koşullarda bir işe girebilir, maddi kazancınız ve manevi tatmininizin artabileceği fırsatlar elde edebilirsiniz. Size mentorluk edebilecek koruyucu, ilham verici, geliştirici bir işveren yada olumlu koçluk yapacak bir yönetici ile çalışabilirsiniz.

Yükselen Boğalar: Topluluk, Sosyal Grup İçi (11. Ev)
Onbirinci evde, Jüpiter daha geniş toplulukla etkileşime girer. Akılların büyük bağlar kurması gibi. Ortak bir amaç insanları bir araya getirir. Ruhsal olarak, bu geçiş, bizi tüm ego sınırlarının ötesine taşıyan bir şeyle özdeşleşerek farklılıklarımızın üstesinden gelmekle ilgilidir. Maddi manevi şans ve fırsatları sosyal çevrenizden yeni tanışacağınız kişiler vasıtasıyla elde edebilirsiniz. Sosyal çevreniz, itibarlı çevrelere sahip akademik, mentor, guru tipli insanlar ile genişleyebilir. Yabancı insanların olduğu yada spiritüel gruplar içinde faaliyetleriniz artabilir.

Yükselen Koçlar: Maneviyat, Aşkınlık (12.Ev)
On ikinci ev Jüpiter’in diğer etki alanıdır. Doğal olarak Balık burcuna karşılık gelir. Burada Jüpiter, içsel çalışmaya ve ruhsal gelişime ilham verir. Psikolojik olarak, bu geçiş kendini yansıtmaya yardımcı olur ve hayatınızın kalıpları hakkında fikir edinmenize yardımcı olur, böylece her şeyi anlayabilirsiniz. Spiritüel konularda bilginiz artabilir, meditasyon , bilinçaltı terapi ve psikolojik destekler sayesinde manevi sağlığınız artabilir. Fiziksel rahatsızlıklarınıza da iyileşmeler kaydedebilirsiniz. Senenin ilk 6 ayı, Jüpiter bilinçaltı evinizde iken, Mayıs 2022 sonrasında kendi burcunuzda ilerleyecek ve size gelecek ile alakalı tüm girişimlerinize ve arzularınızı gerçekleştirme konusunda ilham verici yepyeni fikir ve fırsatlar sağlayacaktır.

Yeni yılınız kutlu olsun,
Sağlıklı, umutlu ve güzellikler dolu günler getirsin..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »