Transit Jüpiterin Burçlara Etkisi
Ocak 3, 2022
12 Nisan 2022 Jüpiter-Neptün Kavuşumu
Nisan 4, 2022

Koç Yeni Ayı

Koç Yeni Ayı: Çalkantılı zamanlarda yaşıyoruz. Nisan ayında gezegenler bizim için neler planlıyor? Aylık astrolojik görünümlere kısaca bir göz atalım:

Merkür Koç burcuna giriş yaptıktan sonra 1 nisandaki Koç yeni ayının gündemini Mars ile birlikte belirliyor. Bireysel olarak yepyeni şeylerin başlangıcını yapmak isteyebilirsiniz ancak başlatmak istediğiniz şey çok uzun vadeli ise biraz temkinli olmanız gerekiyor. Koç Burcu çok düşünmeden, risk alarak “bodoslama” bir işe girişmek demektir ve bu yeni aya özel olarak, Şirondaki kavuşum nedeniyle sonrasında zarar yada hüsranla bitme olasılığı görünüyor. Liderlik, öncülük yada yeni organizasyonlar düşünebilirsiniz. Yeni ayın yükseleni ikizler dolayısıyla merkür de başrolde. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevredeki dostlarla iletişim problemlerine yada istenmeden sarf edilen sözler ile ilgili kırılmalara ve fikir ayrılıklarına dikkat edilmeli.

5 Nisanda iki yılda bir oluşan, Mars Satürn kavuşumuna ilerliyoruz. En karanlık arzularınızı ateşleyebilir veya en zor görevleri tamamlamak için size dayanıklılık ve sabır verebilir. Natal marsınızın özelliklerine göre kendi rolunuzu oynayabilir, ancak bu kavuşum enerjisine nasıl yaklaştığınıza ve ilk enerjiyi nasıl kullandığınıza bağlı olarak yıkıcı yada yapıcı olarak gündeminizi yaşayabilirsiniz.

Başlangıçta bu transit sizi öfkeli, kırgın veya intikamcı yapma eğilimindedir. Bunu erkenden yoğun fiziksel çalışmaya, spor veya yaratıcı bir projeye yönlendirirseniz, bu enerjiyi olumlu ve üretken başarılara dönüştürürsünüz.

Cehalet veya tembellik nedeniyle yoldan çıkmak, hüsrana ve zor durumlara yol açabilir. Akışa devam etmek ve inisiyatif almamak, hayal kırıklığının tehlikeli bir düzeye çıkmasına izin verecektir. Bu yıkıcı enerji daha sonra sabırsızlık nedeniyle riskli eylemler olarak ortaya çıkabilir. Öte yandan, bu negatif enerji, başka bir kişinin size karşı kötü davranışlar veya şiddet gibi yıkıcı eylemleri yoluyla kendini gösterebilir.

Risk almak tehlikeli olduğudan savaşa girmek için doğru zaman değil. Evde kalın ve bıçaklarınızı bileyin, sabır ve sağduyu ile çok çalışın. Bu oluşan enerjiyi yapıcı veya yaratıcı bir şekilde kullanın.

Kendi haritanızdaki Mars, Satürn’e sert açı yapıyorsa veya sorunlu bir sabit yıldız üzerindeyse, o zaman bu açının daha kalpsiz ve kötü niyetli doğasının gösterilmesini bekleyebiliriz. Bu durumda anahtar, bazı yaratıcı çabalarla enerji için olumlu bir çıkış bulmaktır. Mars, hedefe yönelik enerjiyi temsil eder. Hayatta gerçek bir tutku bulunduğunda, biraz karanlık olsa bile, öz disiplin ve kararlılık, tezahürün olumlu ve üretken olmasını sağlamak, benliğin yıkımı veya başkaları için yıkıcı nitelikte güç kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »