Jüpiter Geri Gidiyor
Haziran 22, 2021
KOVA BURCUNDA DOLUNAY
Temmuz 21, 2021

Temmuz 2021 Gökyüzü Hareketleri

1-9 temmuz arası #aslan burcundaki #mars aslanlığını gösteriyor. Gösterişli kasları gösterip, #saturn ‘e karşıt açıdan kafa tutuyor. Satürn ağır başlı, retro, bana dokunma der gibi. Mars fark edilmek, konuşulmak, gösteriş yapmak ve yeteneklerini göstermek için hevesli olacak.

Aslan, liderlik, ego, yaratıcı olmaya ve eğlence organize etmeye yetkindir. Satürn onunla yüzleşmekten imtina ediyor. #Kova burcunda retro yaparken sakinliğini korumaya çalışıyor, dostça ve ağırbaşlı takılıyor. Bu arada #Uranüs, her ikisini de gerilimli açıyla kışkırtıyor ve herhangi bir yöne ters köşe bir gol atmaya hazırlanıyor. Uranüs-Satürn karesi 15 haziranda oluşmuştu, uranüs-mars karesi ise 4 temmuzda kesinleşiyor. Bu patlama, yangın, çatışma, sinirli uranüs ile birlikte radikal yıkıcı eylemler, doğa afetleri yada insan hatası sanayi felaketleri demektir. Bir çeşit ateşten cehennem.

6 temmuzda, #merkür, #neptün ile gerilimli açı yapacak ve işleri daha da karmaşık hale getirecek. Merkür, gerilemeden çıktı ama gölgeli günleri devam ediyor. Arkadan yansıyan bir eko gibi, Neptün (sis, bulanık ve kaos) söylenen sözlere yansıyacak . Geri alamayacağınız kelimeler sarf etmeyin derim, asla durumu toparlayamayabilirsiniz.

7 temmuzda #Venüs Satürn’e karşıt yapıyor. Bu, duygusal soğukluk ve yabancılaşma veya hayal kırıklığı anlamına gelir. Bununla birlikte, Venüs o gün #Kayron ‘a göz kıparken, bu krizle yüzleşir ve büyüme için kullanabilirseniz, iyileşme fırsatı doğabilir. Güneş #Jüpiter (135) ve Merkür #Pluto (150) gibi bazı garip açılar, biraz muamma durumlar düşündürüyor. Oldukça can sıkıcı ruh hali, 8 temmuzda Uranüs ve Venüs arasındaki max gerilim ve ardından Merkür ve Satürn arasındaki 135 derece açı ile (ani eylem) doruğa ulaşıyor. Uçucu, isyan edici ve ciddi bir durum gibi görünüyor ve herhangi bir konuda anlaşmak zor.

10 temmuzda, #yengeç yeni ayı, muhtemelen kısa bir onarıcı barış duraklaması ve biraz boşluk yaratma fırsatı getirecek. Merkür, 11 temmuzda yengeç burcuna giriyor. Belki biraz inişli çıkışlı bir yolculuk ama muhtemelen uzun sürmeyecek, çünkü Merkür 12 temmuzda Jüpiter’le üçgen açı (olumlu) yapıyor ve Venüs 13 temmuzda #Mars’la buluşuyor. Yeni Ay’ı izleyen bu bölüm, gerilime kıyasla oldukça hareketli ve neşeli görünüyor ve ayın başında endişeleri unutturmaya çalışacak. Dönem, 15 Temmuz’da Güneş ve Neptün arasında rüya gibi bir üçgen açıyla sona eriyor. Ve bu, partinin sonu artık.

Sonraki hafta yine daha zorlu yönlerle kuşatılmış durumda: Venüs Neptün kaoslu açıları ve 17 temmuzda #Plüton’un karşısında bir #Güneş. Önceden saklı kalmış bazı şeyler gün ışığına çıkabilir. Güneş ışığında, bu tür şeylerle yüzleşmek acı verici olsa bile uygun bir şekilde ele alınabilir.

19 Temmuz’da Merkür, Kayron’la gerilimli açı yapıyor ve her iki seçenek de mükemmel olmasa bile, karar verilmesi gereken bir krize veya ortaya çıkan acı verici bir gerçeğe işaret ediyor. Adil müzakereler ve uzlaşmalar ile ilerlemek gereklidir.

22 temmuzda Güneşin aslan burcuna girdiği gün, Venüs seçici #Başak burcuna geçecek. Bu enerjiler uyumsuz gibi görünse de, her biri kendi rolünü oynarsa ve bunu yapmak için zaman ve mekan bulursa, değildir. Aslan Güneşi, Başak’taki titiz Venüs’ten daha parlak ve şatafatlı. Yaratıcı sürecin bu iki tarafını ayırın ve her birine yer açın. Venüs de o gün, Jüpiter’e karşıtlık yapıyor. Buradaki zorluk, büyüyü kaybetmeden Jüpiter’in büyük fikirlerini fizibilite aşamasına getirmektir. Bu tema, 24 temmuzda Merkür (düşünceler, fikirler, eğitim) Neptün (hayaller) ile olumlu yaptığında ve ertesi gün Plüton ile (manipülasyon) karşı karşıya geldiğinde #Dolunay’da güçlenecektir. Bu, gölgeyle yüzleşmek veya rahatsız edici bir gerçekle yüzleşmek için, çalışılması gereken bir başka önemli dönemdir.

28 temmuzda Jüpiter’in #Kova’ya yeniden girdiği gün, Merkür de Aslan’a giriyor. Şimdi cesur kelimelerin peşinden gitme ve işleri gerçeğe dönüştürme zamanı!

Ancak Temmuz ayının son günleri yine biraz zorlu geçiyor. 29 temmuzda Mars, Başak’a girmeden hemen önce Jüpiter ile karşıt yapacak. Sonraki birkaç gün gerilimli eylem ağırlıklı açılar yüzünden saldırıya uğrayacak. Venüs ile Plüton arasında ve Güneş/Merkür ile Neptün arasında. Yine bir başka ifşa veya cinsel suistimal ve yolsuzluk iddiası yüzeye çıkabilir. Göreceğiz.

Yani, sanki… Sakin bir yazımız olamayacak gibi görünüyor. Yeni başlangıçlar için biraz bekleyin derim.
Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »