Temmuz 2021 Gökyüzü Hareketleri
Temmuz 4, 2021
22 Ağustos 2021 #Kova 29 derecede #Dolunay – Bireysel haritalarda, Kişisel ilişkilerde heyecan getiriyor.
Ağustos 20, 2021

KOVA BURCUNDA DOLUNAY

Kova Burcu, sıra dışı olmak, özgürlük ve değişim demektir. Bu nedenle çalıştığımız konular ne ise onları sonuçlandırma ve yön değiştirme zamanını gösterir. Kendimize karşı dürüst olmamıza, daha fazla özgürlük ve bağımsızlık arayışlarımıza izin verir, bu yönde hayatımıza değişiklikler yapmamıza yardım eder. #Kova, kolektif ve kalabalıklar içinde olmakla da alakalı. Bir grup insan içindeyken duygularımızı anlamamız ve kendimizi korku, öfke ve kıskançlık gibi olumsuz duygulardan sıyırmamız ve duygusal özgürlüğü talep etmemiz daha kolay olur.

Bünyesinde bitiş ve sonlanmaları da barındıran dolunay etkisi ile, demek ki artık temeli sağlam olmayan ilişkilerden koparak, fazla zorlanma karşısında tepki vererek, bireysel özgürlüğümüzü kazanacağımız bir deneyim yaşayacağız.

Bu yıl, sıra dışı bir olay daha yaşıyor olacağız ve Kova burcunda ardarda 2 tane #dolunay yaşayacağız. 24 temmuzdaki 1 derece kova dolunayı, aralık 2020’deki Saturn-Jupiter sahip-kıran kavuşumunun derecesinde, 22 ağustostaki Dolunay ise Anaretik derece olan 29 derece kovada gerçekleşecek. Bu dolunayda yaşananlar muhtemelen bir sonraki dolunay ile bağlantılıdır ve bu dolunay ile başlayıp bir sonraki dolunay ile biten veya bir sonuca ulaşan bir şeyler görebiliriz. Bir sonraki dolunaya hazırlıklı olmalıyız çünkü sonuçlar, sonlanmalar, doruklar, aşırı duygusal patlamalar yaşanabilir.

24 temmuzdaki dolunayın ardından, transit jupiterde 29 temmuzda kova burcuna geri harekette olacak ve 29 derece Kova tetiklenecek. Dürtüsel enerji yükselebilir, öfke patlamaları ve kaotik, duygusal hezeyanlar yaşanabilir. Hak, etik ve özgürlükler temalı, isyan odaklı yüksek enerji açığa çıkabilir. Akıllı mantıklı ve sağduyulu düşünüp davranmalıyız. Dolduruşa gelmemeli ve sakince durumu kontrol altında tutmaya çalışmalıyız. 0–3 dereceler arasında boğa veya akrepte gezegenleri olanlar ve 0-3 derece aslanda gezegenleri olanlar ekstra dikkat etmeli.

#Uranyen astroloji bakış açısı ile dolunaya bakarsak Asteroid Chariklo (Şiron’un eşi) oldukça aktif durumda. Kova burcunun diğer adı da SAKA dır. Su taşıyıcısıdır. Suyu taşıyan SAKA, dünyanın duygularını ifade eden suyu, kabında toplayıp havanın gücüyle dönüştürebilme yeteneğine sahiptir. Su taşıyıcısı, daha sonra onları dünyaya geri dökebilir, bu da bilinçte bir değişim getirir. Kova enerjisine doğal bir şifa niteliği veren ve bu Temmuz Dolunayında bağlantı kurabileceğimiz, ruhun şifacı durumunda olan Asteroid Chariklo, bu besleyici rüzgarı aktifleştirmektedir.

Chariklo şifa yolculuğumuzun manevi tarafını temsil eder. Ortaya çıkabilecek daha yüksek amacı ve ruhsal gelişimi anlamak için görünmeyen dünyalara girmemize izin verir. Chariklo şu anda Kova burcunda ve bu Dolunay ile kavuşumda, yatıştırıcı ve iyileştirici bir titreşim ekliyor. Bir tür şifa yolculuğunda yürürken, kovadaki Chariklo bizi şifamızın ruhsal yönünü düşünmeye çağırır. Alternatif şifa yöntemleri (enerji düzeyinde) aramayı da destekler. Kristallerle çalışmak, şifa enerjisi, reiki, kanallık, titreşimli terapiler ve alternatif ilaçların tümü, bu Dolunay altında daha fazla fayda sağlayacaktır. Temmuz Dolunayı ruhsal şifa yolculuğumuza destek sunarken, Plüton’un konumu nedeniyle bazı güçlü dönüştürücü enerjiler de var.

Kova enerjisi devrim niteliğindedir ve farklı şeyler yapmayı sever. Yeni ve daha iyi bir yol bulmak için kutunun dışına çıkmamızı ve her şeyi alt üst edip ön plana çıkarmamızı teşvik eder. Hayatınız söz konusu olduğunda bu kaliteyi benimseyin. Eski alışkanlıklardan veya katı fikir ve uygulamalardan nasıl kurtulabileceğinizi görün ve bir şeyleri görmenin veya yapmanın yeni bir yolunu bulun. Bireysel haritalarda, açıları uyumlu olanların (Terazi, ikizler ve Kova, koç ve Yay) nispeten daha olumlu dönüşümler yaşamaları için, gitmesi-bitmesi gerekenleri, hiçbir yararı olmayan bağımlılıkların bırakılması yönünde karar almaları uygun olacaktır.

Bu dolunay, bizi bir şekilde sıkışmış veya kapana kısılmış hissettiren şeyleri değiştirmemize ve bırakmamıza ilham verebilir.

Herkese mutlu bayramlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »