KOVA BURCUNDA DOLUNAY
Temmuz 21, 2021
Merkür’e Dikkat!
Eylül 1, 2021

22 Ağustos 2021 #Kova 29 derecede #Dolunay – Bireysel haritalarda, Kişisel ilişkilerde heyecan getiriyor.

 

#Jüpiter eşliğindeki dolunay maddi ve manevi kişisel büyüme ve iyi şans ile ilgilidir.

22 Ağustos dolunayının etkisi, 8 ağustostaki kova yeni ayının etkisi ile birleşiyor. O yeni ayın ana teması, beklenmedik değişikliklere esneklik ve öz farkındalık ile ilerici bir şekilde tepki vermekti. Onun devamı niteliğindeki 22 ağustos dolunayının etkileri ise, 6 Eylül yeni ayına kadar iki hafta kadar sürecektir.

Başlıca etkilenecek burçlar (yükselen, güneş, ay burcu) 25-30 derece Sabitlerde (kova, aslan, boğa, akrep) gezegenleri olanlar ile 0-3 derece değişkenlerde (ikizler, yay, başak, balık) gezegenleri olanlardır.

22 Ağustos 2021 dolunayının özellikle yakın ilişkiler üzerinde iyi bir etkisi görünüyor. Olumlu gezegen birleşimleri, mantıklı, uzun vadeli bir ortak/eş bulmak veya heyecan verici bir tek gecelik ilişki yaşamak için, bu ay evresini mükemmel ve verimli bir zaman dilimine dönüştürüyor. Çiftler, daha teşvik edici, canlandırıcı, maceralı aktivitelerin keyfini çıkarırken, aynı zamanda birbirlerine daha fazla bağlılık duyacaklarını hissedecekler.

29° Kova burcundaki dolunayı sadece Jüpiter ile kavuşum açısı yapıyor ama bu açı astrolojide en iyi görünümlerden biri sayılır. Jüpiter’li ay, mutluluk, iyi şans, büyüme ve başarının bir işaretidir. Dolunay kavuşumlu Jüpiter iyimserlik, cömertlik, iyi şanslar ve başarı getirebilir. Kişisel, maddi ve manevi gelişim için fırsatlar ortaya çıkabilir. Seyahat, eğitim, servet yaratma veya yakın bir ilişki hakkında da olabilir. Dolayısıyla bu dolunay sizi bir şekilde mutlu ve memnun hissettirmeli. Dürüstlük, sevecen ve destekleyici tavrınız, yeni dostluklar ve başkaları üzerinden çeşitli iyilikler getirebilir.

Hayatınızdaki önemli bir kadın, duygusal refahınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Ancak aynı zamanda bir diğer olasılığı da belirtmeden geçemeyiz. Polarite prensibinden yola çıkarak, olumlu olduğu kadar, olumsuz bir alternatif deneyimi de yaşayabiliriz. 29 dereceler astrolojide Anaretik yani riskli ve kötücül sayıldığından, kötü durumunda ve sallantıda olan ilişkileri de tamamen bitirme, son verme potansiyelinde olduğunu ve bunun kadersel bir dönüm noktası olacağını üzülerek yazmak zorundayız.

Ayrıca Jüpiter’li Ay çok olumlu bir etki olsa da, Jüpiter’in karşısındaki Güneş aşırı iyimserlik, açgözlülük, kibir ve ahlaksızlık potansiyeli de getirebileceğinin unutmayalım. Bu yüzden herhangi bir iyi şansı elde ederseniz, minnettar olun ve paylaşmayı unutmayın. Kayıp, hayal kırıklığı veya utanç oluşturacak bir olaydan kaçınmak için kontrol, özdenetimi arttırıp, ılımlı ve ölçülü olmayı deneyiniz.

Venüs Satürn olumlu açısı da , gerçek aşkı ve bağlılığı bulmak için ideal bir konumda. İlişkiler mantıklı bir yaklaşımdan ve istikrarlı sevgilerden yararlanacak demektir. Yeni bir romantizm, farklı bir yaş grubundan biriyle olabilir ve muhtemelen uzun süreli, ruh eşi ile bir birliktelik getirebilir. Mevcut ilişkiler daha yakın bir bağ ve istikrara sahip olacaktır. Sorunlu birlikteliklerde karşılıklı saygı ve pratiklik, uzun vadeli ilişki sorunlarını çözecektir.

Mars Uranüs olumlu açısı inisiyatif, heyecan, tutku ve macera getiriyor olacak. Teşvik edici, uyarıcı yeni aktiviteler ile üstün duygular ve ilişkiler deneyimleme özgürlüğüne, isteğine ve fırsatına sahip çıkmalısınız. Bu Dolunayı olumlu bir şekilde geçirmek istiyorsanız, risk alarak güçlü içgüdülerinize güvenin ve cesur bir tutum edinin . Kısıtlamaların azaltılması yanında yoğun tutkulu arzularınızı iyi yönettiğinizde, cinsel ilişkiler üzerinde de özellikle iyi bir etki yapacaktır.

Ay’ın karşısındaki Güneş, bu ay evresinin sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha önemli bir odak haline getiriyor olacak. İşe karşı ev yada neye ihtiyacınız var ve aslında ne istiyorsunuz gibi karşıt güçler oluşturuyor . Bu görünümler iç gerilim ve dış baskılar yaratmakla birlikte enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir, dikkat.

Ayın nitelikleri olan duygular ve içgüdüler , dolunayda zirveye ulaşacaktır. Bu nedenle, herhangi bir ilişki zorluğunun üstesinden gelmek için artan duygusal güç ve sezginizi kullanmanız gerekebilir. Bilinçaltı farkındalığınız, kişisel ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir şekilde bakmanızı sağlayacaktır. Uyumsuzluğa neden olan yanlış ilişki dinamiklerini veya olumsuz duygularınızı açıkça fark edip göreceksiniz.

Bekarsanız, bu özelliklerin birleşimi size ilk hareketi yapma ve mükemmel eşinizi bulma konusunda güven verecektir. Ve çiftler, maceralı cinsel deneyimler yoluyla aşk bağlarını sağlamlaştırabilir. Jüpiter aşırılık demek olduğundan, bu dolunayda biraz ölçülü olmayı da gerektiriyor. Mutlu bir sonuç için, #Venüs #Satürn görünümünün getirdiği duyarlılık, #Mars #Uranüs aşırı coşkusunu kontrol altında tutmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »