22 Ağustos 2021 #Kova 29 derecede #Dolunay – Bireysel haritalarda, Kişisel ilişkilerde heyecan getiriyor.
Ağustos 20, 2021
2022’yi karşılarken…
Aralık 30, 2021

Merkür’e Dikkat!

Merkür Terazide: 30 Ağustos – 5 Kasım 2021
Merkür Retrosu: 27 Eylül – 18 Ekim 2021

#Merkür bu yıl, 30 Ağustos – 5 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında iki aydan fazla bir süre Terazi burcunda olacak. Bunun nedeni 27 Eylül – 18 Ekim 2021 arası bu burçta geri hareketinin gerçekleşmesidir.

İletişimi, fikir ve düşünceleri yöneten Merkür, ilişkilerin burcu Terazi’ye geçtiğinde idealisttir. Adalet ve doğruluk arayışları üst düzeydedir. Bu da kurduğumuz iş ilişkilerinde, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde alçak gönüllü olmak, karşımızdakine “önce sen” demek, adil olmak, daha medeni ve daha hoşgörülü bir tutum yansıtmak için bolca enerjimiz olacak demektir. Yalnızca 14 eylülde, #Mars da #Terazi burcuna geçtiğinde, Merkür haçlı seferi moduna geçecektir. Çünkü Mars terazide… Adalet için savaştır.

Marsı Terazide olanlar, kendileri için değil, başkaları için mutlaka savaşacaktır. Gandhi’ye, Mandela’ya, Dalai Lama’ya, Papa’ya veya John Lennon’a bakınız – hepsinin Mars’ı Terazide konumlanmış. Hepsi barış savaşçıları olarak biliniyor ama buradaki anahtar kelime “mücadele”. Terazi Burcu, öncü bir burçtur. Öncü olmak da, eylemi başlatan olmaktır. Terazi’deki Mars bir fikir için, Adalet veya gerçeği ortaya çıkarmak için, mücadelenin “avukat yönü” ile birlikte savaşmaktır.

Bu Transit, doğru türde bir mücadeleyi ortaya koymak, inandığınız bir amaç için, bir başkasını desteklemek veya herhangi bir adaletsizlikle savaşmak için harika bir zaman dilimidir. Bu aynı zamanda ilişki sorunlarını ve tıkanıklıkları ele almak için iyi bir dönemdir. Mars size “bu konuda bir şeyler yapma” dürtüsünü verecek. Terazi de makul ve objektif kalmanızı sağlayacaktır.

Merkür Terazi’de sanata değer verir. Şiir, edebiyat, sanat ya da sanat tarihi çalışmaları, müzik, resim, hepsi onun etki alanındadır. Sanatsal çabaları, ‘estetik’ veya mükemmellik gibi soyut kavramlara ulaşmak için olacaktır. Merkür hızlı hareket eden bir gezegendir, dolayısıyla bu transitin etkilerinin daha çok bir ruh hali gibi hissedileceği anlamına gelir. Sadece kendi doğum haritalarındaki kişisel gezegenleri ile doğrudan temas olarak deneyimleyenler, bu geçişin etkilerini daha somut bir şekilde hissedebilirler.

Yine de, basit kararlar verme söz konusu olduğunda, Merkür Terazi’de bocalayabilir. Ne kadar çok seçenek varsa, o kadar çok üzülür.
Fikirlerini dayandıracak net ilkeler, değerler veya kriterler olmadıkça, kararları mesnetsiz olabilir.

[…]Burçlar bazında genel olarak :
Yükselen teraziler: Kendini Sunma, Persona (Merkür Terazi de 1. Evde) Bu transit, dışarıya çıkıp arkadaş edinmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Terazi’deki Merkür, doğal bir empatidir ve her şeyi, her yönden görme konusunda keskin bir yeteneğe sahiptir.

Yükselen Başaklar : Para, Değerler (Terazi Merkür 2. Evde)
Merkür, ikinci evden geçerken para harcamaktan hoşlanmaz. Güzel ıvır zıvırları, sanatı (para bir sorun değilse) ve hoşa giden her şeyi sever. Ancak kitaplara para harcaması veya bundan daha iyi olarak, yeni derslere ve atölye çalışmalarına kaydolması daha yüksek olasıdır. Kurslardaki sosyal bileşenler, zihinsel zorluk kadar önemli olacaktır.

Yükselen Aslanlar : Arkadaşlar ve Akraba, Zihinsel İşleme (Merkür terazide 3. Evde)
Arkadaşlar ve aile üyeleriyle görüşmek, yazışmalar ve randevular almak, yoğun bir sosyal zaman dilimi. Kısa yolculuklar, temiz bir nefes gibi gelecektir. Bir seyahat planlıyorsanız, Merkür’ün 27 Eylül – 18 Ekim tarihleri ​​arasında geri harekette olacağını unutmayınız ve aksilik gecikme kayıp eşyalar, olasılıklarını aklınızdan çıkarmayınız.

Yükselen Yengeçler : Ev ve Aile (Merkür terazide 4. Evde)
Ayarlanması gereken herhangi bir dengesizlik için içsel, ailevi yaşamınızı inceleme zamanı. Bu Merkür geçişi, konuşulması gereken aile meselelerinin üzerinden geçmek için uygun bir fırsat sağlayabilir.

Yükselen İkizler : Yaratıcılık, Çocuklar (Merkür terazide 5. Evde)
Haritanın bu bölümünden geçen Merkür, dikkatleri zevk için yaptığınız şeylere çekecektir. Oyunculuğunuzun ortaya çıkmasına izin verebilirsiniz, ancak insanların duygularıyla oynamayın.
Estetik üzerine fikirler artacaktır. Diplomatik flörtler göz önünde olacaktır.

Yükselen Boğalar: Sağlık, İş, Hizmet (Merkür Terazide 6. Evde)
İş-yaşam dengenizi düzenlemek için iyi bir dönemdir. Bu konuda herhangi bir dengesizliğin farkında olacaksınız ve olayları net bir şekilde görmek, onlarla doğrudan başa çıkabileceğiniz anlamına geliyor. Buradaki Merkür’ün aklında sağlık, fit olmak ve zindelik olacaktır.

Yükselen Koçlar : Ortaklık, İlişki (Merkür Terazide 7. Evde)
7. ev Terazi burcuna karşılık gelir. İçinden geçen Merkür, ilişki radarını harekete geçirir. Bu departmandaki herhangi bir konunun yayınlanması ve konuşulması gerekiyor. Bu, Merkür gerileme döneminde daha da zorlaşabilir. Dürüstlük önemlidir. Kendinize karşı dürüst olun ve çevrenizdekilere karşı dürüst olun.

Yükselen Balıklar : Paylaşılan Varlıklar, İç Kaynaklar (Merkür Terazide 8. Evde)
Hukuki konular gündeme gelebilir. Çözülmesi gereken, hesapların dengelenmesi ya da hesap yapılması gereken bir şey varsa, şimdi tam zamanı. Herhangi bir finansal veya yasal işlemde kazan-kazan metodunu hedefleyin.

Yükselen Kovalar: Seyahat, Çalışma (Merkür Terazide 9. Evde)
Merkür yaşamınızın hangi kısmına dokunursa dokunsun, ilginizi çeken bir dürtü, küçük bir enerji patlaması olacaktır. Bu aralar seyahat ediyorsanız, yeni insanlarla tanışmak hoşunuza gidecektir. Ancak zihin, öğrenme yoluyla veya yeni bir dünyanın kapılarını açan, yeni ilgi alanları ile etkileşime girerek de genişleyebilir, unutmayın.

[…]Yükselen Oğlaklar : Kariyer, Durum (Merkür terazi 10. Evde)
Bu geçiş muhtemelen hayatınızın profesyonel alanında bir hareketlilik getirecektir. İş ağını kurma ve etki alanınızdaki iletişime daha fazla yer verme fırsatı var. Müşteri ilişkileri üzerinde çalışmak için, iyi bir aksiyon planı hazırlayınız.

Yükselen yaylar : Topluluk, Grup İçi (Merkür Terazi 11. Evde)
Arkadaşlık ve sosyal uyum evinde, Merkür benzer düşünen insanlarla takılmayı sever. Paylaşılan değerler ve dünya görüşleri, entelektüel değişim için anında ortak bir zemin sağlar. Şu aralar grup aktivitelerine katılmayı oldukça teşvik edici bulabilirsiniz.

Yükselen akrepler : Maneviyat, Aşkınlık (Merkür Terazide 12. Evde)
Bu, Merkür daha içe dönük olduğu için kafa karıştırıcı bir geçiş olabilir. Başkalarının sizi nasıl gördüğüne ilişkin algınız, kendi imajınızı ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizi etkileyerek, çarpık olabilir. Şüpheniz varsa, varsayımlarda bulunmayın, kendinizi daha net görebilmeniz için karşı tarafa soru sorun. Doğal eğilim, önce diğerlerine uyum sağlamak olacaktır, ancak onların sizden faydalanmasına izin vermeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »