ikizler dolunay
IKIZLER DOLUNAY ı ne söylemek istiyor?
Aralık 3, 2017
Güneş,Venüs,Pluton Oğlakta
PLUTO_GÜNEŞ_VENÜS kavuşumu 9 ocak 2018
Ocak 10, 2018

SATÜRN OĞLAK devri ..

Güneş,Venüs,Pluton Oğlakta

SATÜRN OĞLAK ta 

20 aralık ta Satürn Oğlak ta burcuna geçiyor! Yılın en son , en önemli  astrolojik transitlerinden…

SATÜRN  2,5  – 3 yılda bir, burç değiştirir ve  Doğum haritalarında Satürn tarafından yönetilen yaşam alanlarında önemli değişikliklere işaret eder.

saturn oğlakSATÜRN  Oğlak ta .https://www.cavidanunsal.com/yazilarim/saturn-oglak-ta

SATÜRN,genellikle, alınacak dersler, disiplin, sınırlamalar, engellenmeler  ve hüsranlar ile  bağdaştırılır. Fakat Satürn’ün özü bundan çok daha fazlasıdır.Satürn, yetenekli olduğumuz, varoluş kapasitemizin elverdiği en büyük başarıları elde etmek için en üst seviyeye  gelmenizi  ve bunun için yeterli ,uygun beceriyle donatılmamız için gerekenleri ister, yaşamımıza getirir veya yaptırır.

Yeni bir şeyler başlattığınızda, yolculuğun taa başındayken,tabii ki bazı kısıtlamalar ve sıkıntılar yaşarsınız.Bu , Satürn ün  size, o iş için , “ oyun alanınızı” göstermesidir.  Satürn ün sınırlamaları, aslında kılık değiştirmiş bir lütuftur.

Hayatın en büyük acıları nedir, bilir misiniz? Insanlar ölüm döşeğinde iken en çok neden pişman olduklarını söylerler? Hayatın daha fazla yaşanmasını isteyen ,bu  ağrı hissi nedir? Hayattaki en büyük acı,  görevinizi tam olarak yerine getiremiyor olmak, kendimiz için mümkün olan en iyi seviyeye gelememiş olmak, arkamızda kalıcı ,elle tutulur  yada gurur duyulacak bir şey  bırakamamak , diğer hayatlarda özgün bir değişiklik yaratamamaktır. 

URANUS Boğa ya girince..

Işte burada Satürn devreye girer, sizin gelebileceğiniz  en üst seviyeye  ulaşmanız  amacıyle  içgözlem yapmanızı sağlayarak,  çok çalıştırarak ve üstün bir kararlılık ile olgunluğa varmanız ve  belki de hayatınızın başyapıtını  yaratmanız için gerekli becerileri  öğrenmeniz için  yardımda bulunmak isteğiyle hayat oyununuzun içine dalar.

Herkesin dünyada bir görevi vardır. Yaşamlarımız  sadece bir şans değil, aynı anda da bir ASLİ  görevimizdir. Astrolojide görevimiz  MC (medium coeli) ,doğum haritamızın en üst  kısmı ile ifade edilir. Doğduğumuz andaki, gökyüzünün  en üst noktasıdır. En üst nokta  , yani MC  de,  Oğlak burcu ve yöneticisi Satürn ile temsil edilir. Bu nedenle, transitleri sırasında , Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesi, mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmanız ile alakalıdır.

Oğlak burcu, Zodyak ın en yüksek noktasıdır. Hayatta, ne yapmak , ne olmak istediğimiz ile ilgilidir. Dağın tepesinde,herşey daha nettir ve olayları , isteklerimizi, hırslarımızı,amaçlarımızı  görmek daha kolaydır. MC noktası, bir kişinin horoskopunda “ toplum içinde en fazla görünürlülük” noktasıdır.

Dışardaki herkes sizi görür, saklanamazsınız. Bu durumda iken, biz kendimizi en iyi  halimizle, en üst versiyonumuzla  topluma göstermek isteriz.

Satürn Oğlak ta burcundayken , en sevdiği burçtayken, tüm iyiliklerini bahşedecek ve bir sonraki ÜST SEVIYENIZ e  yetiştirip hazır etmek  için , o üst noktaya layık olanlara , hak edenlere gönülden yardım edecektir.Tepeye çıkma yolunda iken, Satürn yanı başınızda olur. Bırakınız , Satürn sizi test etsin,size rehberlik etsin ,limitlerinizi zorlasın, çünkü yalnızca uygun eğitim ile  Everest e tırmanabilirsiniz.

Oğlak burcu, ÖNCÜ ve Toprak  burçlardandır.  Harekete geçme, motivasyon, hırslı olma  gibi Öncü nitelikler ile,  sorumluluk, güvenirlilik ve yapılandırma gibi Dünyevi niteliklerin  bileşkesidir. Oğlak sadece iddialı olmak değil, aynı zamanda hedeflerin gerçeklere nasıl dönüştürüleceği konusunda bir PLAN a  sahip olmaktır. Oğlak burcundaki Satürn, kendi zirvenize doğru yol almaktır. Kendi kişisel dağınız ne olursa olsun,istediğin kariyere ulaşmak, karşılıklı kalıcı bir ilişki kurmak, çocukların rol modeli olmak, bilginizi başkalarıyla paylaşmak, dünyayı daha iyi bir yer yapmak ,önümüzdeki 3 yıl içinde Satürn Oğlak burcunda iken, çalışır çabalarsınız  size verecektir.  Yeter ki,  bu ödüle layık olan , doğru , dürüst  ve çalışkan kişi olunuz.

Satürn,sahip olmanız gereken sabrı, azmi ve vizyonu verecektir. 

Ayrıca, unutmayınız . Satürn, doğru vizyonu tezahür etmeyi sever , o halde hedeflerinize ulaşma zamanı  şimdi  gelmiştir demektir.

Sevgiler,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »