jupiter akrep te
JUPİTER AKREP te 1 yıllık dönem (ekim 2017-kasım 2018)
Ekim 19, 2017
Güneş,Venüs,Pluton Oğlakta
SATÜRN OĞLAK devri ..
Aralık 16, 2017

IKIZLER DOLUNAY ı ne söylemek istiyor?

ikizler dolunay

IKIZLER DOLUNAY

11 drc İkizler’deki Dolunay,  Merkür ün ‘nin gerilediği  anda, 3 Aralık’ta  bugün gerçekleşiyor. Bu Dolunay , aynı anda bir Super AY ‘dır,yani dünyaya en yakın mesafede, bu da enerjisinin  çok güçleneceği anlamına gelir.

 

Ay, Güneş ışığını aydınlatan Dolunay fazında iken,  duygularımız , bilincimizden yani Güneş ten, daha güçlüdür. Dolunay zamanında Ay kendini tamamen açığa çıkarıyor. Bu fazda, AY  çok dürüsttür . 3 Aralık Dolunayı, İkizlerde ve gerçeği aydınlatmakla ilgilidir. Olayları, düşünceleri  oldukları gibi, hiçbirşeyi saklamadan  göstermek ister.

IKIZLER DOLUNAY

Dolunay, Neptün ile , değişken nitelikte  bir T-kare oluşturuyor – Ay (Ikizler) , Güneş (Yay) ve Neptün’ü (Balık) ta yerleşmiş durumda. Gerçekler (hava, İkizler) inancımızla (ateş, Yay) ve duygularımızla (su, Balık) çatışmaya girerler. Zihnin, ruhun ve duyguların hepsinin seslerini duymak istediği bu senfonide, bunları bir arada tutan şeyin, yani değiştirilebilir enerjinin farkına varılması gerekir. İkizler, Yay ve Balık ,değişken burçlardır.. Gökyüzü,” değişin “ diyor  ve Neptün kaos yaratarak, AN a gerilim katıyor.

Neptün bu IKIZLER Dolunay’ı ilginç hale getirecek. Neptün ,hayatın soyut tarafını anlamakla alakalıdır.Aklımız  , zaman, mekan, sonsuzluk gibi soyut kavramları anlamıyorsa, Neptünün  hemen cevapları vardır. Ancak Neptün’ün cevapları , yemek kitabı tarifleri gibi, net açık tanımlar değildir.

Neptünün olumsuz taraftaki ünü, aldanma, aldatma, yalanlar,karışıklık, kargaşa ve kaos getirebilme becerisidir.Ancak Neptün’ün yalanlarından kaçı gerçekten yalan ? Bunların içinde, yalanlar içinde gizlenmiş  hakikatler  var, gerçekleri kabul etmek istemediğimiz, anlayamadığımız  ve konfor alanımızı bozdukları için, onları yalan olarak etiketlediğimiz gerçekler de var maalesef. Neptün burada , biçim ve ruhun ötesine geçmek üzere bulunuyor.

Dolunaya  Neptün karesi, size kendi aklınızdan  şüphe ettirebilir, ancak çabalayın, itekleyin,kendinize yol açın, diğer tarafa geçebilirsiniz. Nihayetinde daha önce anlayamadığınız şeyleri birden kavrayabilirsiniz. Dolunay’ın zihnin işareti olan İkizler’de olduğunu unutmayalım. Merkür de Retro. Daha evvel düşündükleriniz , yaptıklarınız üzerinden , bir daha geçme şansı veriliyor.

İkizler Burcu,gözlemlenebilir gerçeklerle ilgilidir. İkizler’in süper gücü, AN da neler yaşandığına dikkat etmek ve  AN daki  deneyimi   ile dünyayı keşfetme yeteneğidir.Çocukken ne yaptığınızı merak ediyor musunuz? Çocuklar nasıl konuşacaklarını, nasıl öğrenileceğini, deneme yanılma yoluyla dünyayla nasıl bağlantı kuracaklarını öğrenirler. İkizler de öyle, büyüdüğümüzde dahi, dünyayı keşfetmek ve anlamlandırmak için doğuştan edindiğimiz merakımız , aklımızı başımızda  tutan şeydir.

Yay, diğer taraftan, kanıt aramadan inanıyor. Yay, inanç işaretidir. İkizler Google ise, Yay Wikipedia’dır. İkizler  AN  da  bir ayrıntı ise, Yay, büyük resimdir. Yay , yemek reçeteleri dolu kitaptır. Televizyon haberleri  dir. Sorgulamadığınız ‘gerçekler’ dir.

İkizler / Yay ekseninde Dolunay gerçeği aramaktır. Dünyayı kendin bildiğin yoldan mı  keşfediyor (İkizler) ve tek taraflı bir görüşe sahip olma riskiniz mi var, yoksa yürümekte olduğunuz yolun başkasının (Yay) olması riski ile, daha evvel  test edilen bir yolu,bilinçsizce mi  mu  takip ediyorsunuz?

Dolunay da AY ,  AN da bir muhalefette bulunup, bir denge bulmak için grev yapıyor. Ani ve çarpıcı bir anlayışa birden sahip olabilirsiniz, tamamen gözden kaçırdığınız bir şey nihayet size bambaşka bir vizyon kazandırmak için önünüze gelebilir. Dolunay’ın yöneticisi Merkür,  o andaki gerilemeye hazırlanıp ,gökyüzünde  duruyor pozisyonunda olacak, akabinde 29 drc de ,son Yay Derecesinde gerilemeye başlayacak. Merkür seyrini değiştirdiğinde enerjisi en güçlü hale gelecektir.

Yay büyük resmi, gerçek  ya da daha doğrusu gerçek olduğuna inandığınız şeyleri ifade eder.

www.facebook.com/astrologcavidanunsal/

Retro  zamanları , tamamen bitmemiş, işlenmemiş olan olayları ve dinamikleri gözden geçirmek ve işlemek için  Merkür (zihin)  geri dönmek üzeredir. Hangi bilgiyi sorgulamadan, gerçeğini  araştırmadan aldınız  ve kullandınız? Dolunay dan sonra Merkür Yay da gerilerken , zararlı pozisyondadir. İşi çok zor.Yolu, çok yabancı , garip ve kendisine zorluk çıkartıyor. Yolu tanıdık değil ,bir de üstüne üstlük geri geri yürümek zorundadır. Öfkelenecektir.Fakat  yolu temizlemesi ve işleri düzeltmesi mecburdur.  Merkür ün Yay’da  geri seyahati şu  gerçeği ortaya çıkaracaktır.

“Bilgiyi başkasından hoop .. hazır alıp,kullanamazsın. Copy paste yapamazsın. O yolda kendin olup, kendin tek başına düz yürümelisin. Zamanını iyi kullan, bilgiyi  edin , DENEYIMLE ,  IÇSELLEŞTIR  ,sonra kullan. Evrensel standart bir gerçek yoktur, senin için doğru olan gerçeği  ancak  kendin bulabilir, ona ulaşabilirsin.  Bu IKIZLER Dolunayda, gökyüzünün  bizlere dersi budur.

Unutmadan..SATURN (eli maşalı öğretmen)  , Yay (körü körüne inanç ) dan çıkmak üzere. Dersimizi alamazsak,  çok az kaldı, o dersimizi çok daha ağırverecektir.    Herkese, hayırlı sonuçlara  doğru  hızlı ,acısız  uyanmalar..

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »