Şironyen Koç Dolunayı
Ekim 9, 2022
Uranusyen Boğa’da Ay Tutulması
Kasım 8, 2022

Mars Retrosu (30Ekim-12Ocak)

Mars, ikizler burcunda 30 Ekim’den 12 Ocak’a kadar gerileme döngüsünde olacaktır. Tüm gerileme döngüleri bir gözden geçirme ve iç gözlem sürecini harekete geçirir.
Mars, evriminizin yaratıcı sürecini harekete geçiren arzunun, içgüdülerin, dürtülerin ve eylemlerin gezegenidir.

Tipik olarak Mars, 5 ila 6 hafta boyunca bir burçtan diğerine geçer fakat geriye dönük döngüsü nedeniyle ikizler burcunda 7 ay geçirecek. Transit, önemli bir konuda ilerlerken sizi birkaç aşamadan geçirecektir.

Her iki yılda bir gerçekleşen Mars gerileme döngüsü, kişisel olarak kendimizi silkme ve yapmak istediklerimiz için gideceğimiz rota, yön, seyir konusunda yeniden düzenleme açısından özellikle önemlidir.

Bu enerjinin hem bireysel hem de toplumsal olarak üzerimizde BÜYÜK bir etkisi olacaktır. Bu sefer Mars, Neptün’e gerilimli bir karede olduğu ikizler burcunda. Mars retro hareketine geçtiğinde enerjiler daha fazla içe doğru yönlendirilir. Bu da çok fazla yersiz öfke ve saldırganlık potansiyeli olduğu anlamına gelir. Neptün’e karesi nedeniyle, nasıl harekete geçileceği konusunda oluşan enerjide ek bir karışıklık, yanılsama veya aldatma katmanı oluşacaktır.

Bu dönemde eskiden başladığınız bir konuyu gözden geçirmek veya pasifleşen bir durumu yeniden canlandırmak için gerekli olan şeyi sorgulamanıza sebep vercektir. Sürüncemede ya da yarım kalan bir plan, aksiyon, taahhüt, algı, öğrenme süreci veya iletişim (ikizler) yolu ile devam ettiğiniz bir seyirin düzeltilmesi gerekecek.

Yönününüzü değiştirmek için can atacaksınız.

En önemlisi, Mars gerilemesi, önemli bir bireyle (çoğunlukta ERİL bir figür) takışacağınız karmik bir ilişkinin tekrarını ateşleyebilir. İlişkiye yeniden başlama, ya da var olan bir çatışmayı ilerletme veya durgunlaşan ve daha fazla büyümesi istenen bir ilişkiyi sürdürmek için EKSTRA bir fırsat sağlayabilir.

Bir dejavu hissi, geçmiş yaşamla yeniden bağlantı kurma zamanı. Şimdi hayat veren şey, büyük umutlar vaat edebilir ancak henüz tam olarak demlenmemiş veya tam olarak görünemeyebileceğini de bilin. Daha fazla bilgi toplamak ve ona daha fazla zaman vermeniz gerekecek. Şimdi bilmediğiniz şey yakında (3 kere) size kendini gösterecektir. Mars/Neptün (kare açısı), olaylara bir dereceye kadar belirsizlik veya bulanıklık ekleyerek koşulların akışkan bir yol boyunca hareket etmesini sağlayacaktır. Mars/Neptün, üç kontağının ikincisi 19 Kasım 2022’de oluşacak. (ilk olarak 11 Ekim, son buluşma 23 Mart 2023’te olacak). Bu gezegen çifti her buluştuğunda, sisli puslu ilişkinin yada olayların arka planının gerçeklerini ortaya çıkaracaktır.

Yukarıda belirtildiği gibi, Mars gerilemesi planlar, katılımlar ve beklentilerle ilgili bir rota düzeltme etkisi olarak çalışır. Transit, aynı zamanda mesafe kat edecek kadar güçlü olmayanı ortadan kaldırmaya ve gidecek olanın yolunu açmaya hizmet eder. Şimdilik kendinizi gözlemci moduna alın. Düşüncelerin, fikirlerin ve iç görülerinizin tekrarını izleyin. Neden ona dönüp duruyorsunuz? Bu düşünce sürecinin veya hissinin içinde mutlaka bir cevap bulacaksınız.

Mevcut ilişkiye anlamlı bir katılım sonucu, yapacağınız bir değişim de bu geçişin bir hedefidir. İkizler’deki Mars, yukardaki konular çerçevesinde dikkatleri bir arkadaş, kardeş, komşu, sınıf arkadaşı veya sevgiliye çevirecektir. (İkizler arketipinin kapsamına giren diğer unsurlar ise şöyle: sosyal eğilimler, hareketlilik, network (ağlar), evrak işleri, lisanslar, kira ve kiralamalar, sözleşmeler, kısa mesafeli hareketler, eğitim ve öğrenim, kurslar, ulaşım, medya, iletişim teknolojisi ve cihazları).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »