Mars Retrosu (30Ekim-12Ocak)
Kasım 1, 2022
Yay Burcunda Bereketli Yeni Ay
Kasım 24, 2022

Uranusyen Boğa’da Ay Tutulması

8 Kasım’da 16 drc #Boğa burcunda etkileri 6 ay sürecek zorlu bir #AYTUTULMASI yani #Dolunay var. Bu, tutulma sezonunun ikinci ve son tutulması olup, son iki haftanın kaotik olaylarına sonun hafif bir başlangıcını işaret ediyor. Hafif diyorum çünkü Mars hala geri gidiyor ve birkaç hafta daha kargaşa, öfke ve mantıksızlık yaratmaya devam edecek. Bu geri hareketteki Mars’ın bu tutulmaya dahil olan birçok gezegeni yönettiğini de hatırlarsak geçmişteki bazı eylemlerimiz önümüze çıkabilir ve bizim için bazı sorunlara neden olabilir.
İki hafta önceki #güneştutulması’ndan farklı olarak bu tutulma etrafında birkaç büyük gezegensel bağlantı gerçekleşiyor ve bu da bize ne beklememiz veya nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bazı önemli ipuçları veriyor.
İlki, Güneş akrepte Merkür ile kavuşumda. Gerçekler gün yüzüne çıkacak. Geçmişte nasıl hatalı iletişim kurduğumuzun farkında olabilir ve belki de pişmanlık duyabiliriz. Bu aynı zamanda kendimizi farklı bir perspektiften görmeye veya karar verme sürecimizi yeni bir ışık altında görmeye itebilir. İkincisi, Merkür Akrepte (gölgesinde aşırı sahiplenme, hırs, intikam, karanlık dürtüler), Uranüs’e karşıt durumda ve önemli iç görülerimizin gerçekleşme olasılığını daha da arttıracak gibi görünüyor.  Uranüs şoklar, ani olaylar, ani haberler, kırılımlar, ayrılıklar getirebilir ya da sürpriz bir mesaj, email ya da telefon alabilirsiniz. Değiştirmek istediklerine direnç göstermeyiniz. Uranüs etkisinde gelen her şeyde biraz vahşilik, delilik, öngörülmezlik ve parçalanma görülebilir. Uranüsün, su burcu olan akrepteki gezegenlere karşıt durumda olması, olayların travmatik, acı ve kederle süslü geleceğini haber veriyor. Kendinize nazik olunuz. Bu bir iyileşme, şifalanma süreci olsa da derinden ilerleyen ve etkileri uzun sürecek bir olay demektir.
Ayrıca geçmiş sizi rahatsız etmek için önünüze geri geliyorsa, bunun da bir nedeni vardır. Boğa Burcu, kendimize verdiğiniz değerimiz, zevklerimiz, paramız, ilişkilerimiz ve zamanımız/eforumuz için değerli kıldığımız şeylerimiz ile ilgilidir. Dolayısıyla bu tutulmanın sizin için neler getirdiğini derinlemesine düşününüz. Tutulma Kuzey Ay düğümü bandında. Bu da sizin hayatınızda bazı kadersel başlangıçlara gebe olduğunuzu onaylıyor. Sizin için gerçekten önemli olan şeyleri aydınlığa çıkaracaktır.
Ay da birkaç açıya sahip, hepsi sabit burçlarda, bizim ve diğer herkesin hala değişime direndiğini gösteriyor. Insanlar gerçeği anlamak için gereken uyumu sağlamayı veya büyümeyi reddediyor.
Haritasında 16 dereceye yakın Boğa yerleşimleri olanlar ve 2 derece Akrep’e yakın kişisel gezegen yerleşimleri olanlar bu tutulmadan özellikle etkilenecek.
Hepimiz rahatsız edici bir dönemden geçsek de, Ay’ın Satürn’le açı yapması, kimimiz için belki anne ile sağlık sorunlarının, engellerin olabileceğini, bazılarımız için ise gündemimizdeki zorluklarla yüzleşmemiz, olgunluk ve bilgelik ile onları çözmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Gelecek şimdiki anda doğar, bu yüzden şimdi yaptığımız şeyin gelecek için olayların tonunu ve tarzını belirlediğini hatırlayalım.
Bağımlılıklarınızdan ve sizi dibe çeken kişi ve unsurlardan kurtulun ve sizin için önemli olanlara odaklanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »