12 Nisan 2022 Jüpiter-Neptün Kavuşumu
Nisan 4, 2022
Şironyen Koç Dolunayı
Ekim 9, 2022

Jüpiter Koç’ta 10 Mayıs – 28 Ekim 2022

Jüpiter 10 Mayıs’ta Koç burcuna girmiş bulunuyor ve 28 Ekim’e kadar burada kalacak. Bu #Jüpiter için inanılmaz derecede rahat olduğu #Balık burcundaki evini terk ederek Koç burcunun ateşli arenasına doğru ilerliyor olması önemli bir değişimdir.

Jüpiter’in #Koç’taki zamanı, 28 Temmuz’da başlayan bir gerilemeyi içerdiğinden karmaşık olacak. Bu enerjiden tam olarak yararlanmak için sadece üç ayımız var.
Jüpiter’in retro zamanında, attığımız adımlarımızı geri almak ve yol boyunca kaçırdığımız dersleri öğrenmek zorunda kalacağız demektir.

Jüpiter Koç’ta çok parlak olmasa da, genellikle bizim için iyi şeyler ister ve getirir. Olumlu yönde büyümemizi ve genişlememizi ister. Tek yapmamız gereken kendimizi içinde bulunduğu burcun enerjisine göre ayarlamak. Dolayısıyla Jüpiter Koç’tayken, çok daha maceracı olmamız gerekiyor. Hayatımızda hedeflerimiz konusunda daha istekli ve rollerimizde “süper aktif katılımcılar” şeklinde olmamızı ister. Artık kenarda oturup sıramızı beklemek yok. Sıra sizde..

Kendinize biraz daha inanın çünkü bu transit sırasında Jüpiter bazılarımızı ödüllendirecektir. Kimleri derseniz? Ateş ve hava burçlarında gezegenleri olanlara tabi ki öncelik tanıyacak.

Ayrıca kendimize olan inancımızı daha da genişletmeli ve kendi kendine yeterli olmanın yollarını bulmalıyız. Jüpiter insiyatif alarak ve güçlü yönlerimizi kullanarak engelleri aşabileceğimize inanmamızı ister. Neyde iyisin? Nerede üstünsün?
Haritanızda Koç olan eve bakın ve bu konularda daha özgüvenli olmaya, hayatınızın bu alanlarında daha bağımsız olmaya çalışın.

Önümüzdeki birkaç ay, tutkuyla hissettiğimiz konuları savunmak veya yasanılan sorunları tartışmak için de ideal bir zamandır. İnandığınız şey için savaşın, tavır alın. Bir şey hakkında güçlü hissediyorsanız, susmanın zamanı değil. Bazen iyi bir insan olmak, olaylara katılmak anlamına gelir, bu yüzden adım atın ve çevrenizde bir fark yaratın.

Olumsuz yönde ise, Koç’taki Jüpiter bizi çok fazla konuları üstlenmeye de zorlayabilir. Aşırıya kaçma ihtimalimiz de var. Dikkat.

Yani, dedikleri gibi, sadece çiğneyebileceğiniz kadar ısırın. Aşırı dürtüsel olmamaya dikkat edin. Kaldırabileceğinizi düşündüğünüz AKILLI RİSKLER almaya çalışın.

Önümüzdeki birkaç ay, gerçek doğamızı değerlendirmemiz için bir fırsat. Çünkü kendimizi ortaya çıktığımız veya etkileşimde bulunduğumuz yer, gerçekte kim olduğumuz hakkında çok şey söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »