Akrepte Üranüsyen Ay Tutulması
Mayıs 4, 2023
Ay Düğümleri Koç/Terazi Aksına Geçiyor
Temmuz 17, 2023

Büyük Kare, Kare Haç Kalıbı

17 mayısta başlayan ve 7-8 hazirana kadar çok güçlü bir açı kalıbı gündemde olacak. Büyük kare, KARE HAÇ açı kalıbı.

Bu açı kalıbı oldukça gergin ama daha da önemlisi SABİT burçlarda oluşması. #Mars#Pluton#Jupiter#Ay düğümleri ile yerinden oynamayan inatçı, dayatmacı, gözü kara bir davranış modelini göstermektedir.

Buradaki en büyük sorun kişilerin hırslarının kurbanı olabilmesi, yada kişilerin üzerlerinde büyük bir baskı hissetmesidir. Sabit büyük kare içerisinde meydana gelen karşıt açılar ise kişinin kendi fikirlerini baskı ile kabul ettirmeye çalışması, otoriter bir yapı sergilemesi ve barışçıl bir tutumdan kaçınması durumlarını ortaya çıkarır.

Bu gezegenlerin ikili ikili görünümlerinin astrolojideki anlamları şöyle:

Mars-Plüton Sert Açıları: Acımasız, gözü kara, yok edici, inatçı, dayanıklı, göze göz dişe diş mantığında, baskıcı, mücadeleci, kinci, kıskanç, tepkisel, uzlaşmaz, saplantılı, saldırgan, kaba, tahrikçi, kavgacı, kaprisli, patlayıcı, fanatik, şiddetçi, sadist, açgözlü, hedefine ulaşma uğrunda başkalarını ezebilen, kural tanımaz, kavgacı, savaşçı. Doğal afet yada silahlı çatışmalar.

Mars-Jüpiter Sert Açıları: Hırslı ve atak, enerjisi çok yüksek, aşırı, zamanlama problemli, müsrif, aşırı reaksiyon, ölçüsüz, kontrolsüz, kışkırtıcı, kural tanımaz, uzlaşmaz, kendini beğenmiş, açgözlü, kumarbaz, fanatik, dini konularda agresyon, çatışma, inançlarla ilgili tartışmalar, dini-ruhani liderlerle ilgili sorunlar, kültürel konular yüzünden çatışmalar, finansal ve hukuksal konularda sorunlar.

Jüpiter-Plüton Sert Açıları: Büyük güç elde etme hırsı, büyüklük takıntısı, başkaları üzerinde baskı, kibirli, gösterişçi, egoist, güce tapan, takıntılı, zorba, acımasız, uzlaşmaz, sadece kendi doğruluğuna inanan, abartılı, toleranssız, önyargılı, fanatik, ahlakçı, ahlak dışı. Din ve inanç konularında manipülasyon, takıntı, baskı ve dayatma, hukuki konularda sorunlar, gayri kanuni yollara sapma, ahlaki değerlerde sorgulama, güç isteyen din adamları, din ve inançlarla ilgili kökten değişimler-yapılanmalar, finansal konularda yıkım ve yeniden yapılanma.

Varın siz bu hafta sonu yapılacak 2. tur seçimin doğasını ve koşullarını kendiniz değerlendiriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »