Büyük Kare, Kare Haç Kalıbı
Mayıs 25, 2023
Venüs Retro Aslanda
Temmuz 22, 2023

Ay Düğümleri Koç/Terazi Aksına Geçiyor

17.07.2023. Ay düğümleri, boğa/akrep aksından yani para/pul meselelerinden çıkıp, koç/terazi aksına yani ilişkiler aksına geciş yapıyor.
 
Kuzey ve Güney Ay Düğümleri burç değiştirdiğinde, 18 ay boyunca, hem dünyamızda hem de kişisel hayatımızın arka planını değiştirir. Kuzey Düğümü, enerjimizi ve odak noktamızı nereye doğru yönlendirsek daha çok fayda göreceğimizi, Güney Düğümü ise biraz oluruna bırakmamız gereken yada vazgeçersek daha iyi olacak olan konuları bize gösterir.
 
Genellikle bu iki düğüm, tutulmaların içinde olduğu burçlardır ancak 28 Ekim 2023’teki tutulması hala Boğa burcunda olduğu için 2023 buna bir istisna teşkil ediyor.
 
Tutulmalar değişim portallarıdır ve düğümlerin aksı (bulundukları evler) hayatımızın hangi alanları gündemde olacağını gösterir.
 
Koç’taki Kuzey Ay Düğümü, Bütünleşme ve kader Düğümü, insanların biraz daha benmerkezci ve bireyci bir enerjiyi çalıştıracaklarını gösterir.
 
Haritamızda KOÇ burcunun bulunduğu ev alanı kendini koruma veya o konularda mücadele vermek için yerinde kullanılması, faydalı bir alandır. İnsanlar genel olarak bireysel hak ve özgürlükleriyle ilgilenecek ve fedakarlık yapma olasılıkları daha düşük olacak. Muhtemelen dünyada bu anlamda sürekli ayaklanmalar, protesto ve başkaldırmalar göreceğiz. Öfkeyi bastırmak ya da öfkeyi başkalarından çıkarmak zararlı bir tepki olarak çalışacak. Bu nedenle daha sağlıklı bir çıkış yolu bulmak için çabalamak yerinde bir seçim olacaktır. Koç aynı zamanda askeri harekatları da temsil eder, bu nedenle 2023 ve sonrasında bunun devamını görmemiz muhtemeldir.
 
Koç burcu çok fiziksel bir gezegen olup, bedenle çok alakalıdır. Bu nedenle vücudunuzda ele alınması gereken bazı rahatsızlıkları artırabilir. Bu süre zarfında fiziksel sezgi de yükselir. İçgüdülerinizi ve vücudunuzun bilgeliğini dinlemek önemlidir. Bu, yeni bir fiziksel uygunluk rutini uygulamaya karar vermek ve fiziksel olarak daha güçlü olmak adına çaba sarf etmek için harika bir dönemdir.
 
İnsanlar yeni liderler arayacak ve bunlar ortaya çıktıktan sonra toplumda ve dünyada sivrilecekler.
 
Bireysel olarak hırslarınız doğrultusunda günlük seçimler yaptığınızda ve irade gücünüzü gösterdiğinizde ödüllendirileceksiniz. Birçoğumuz kendi kendimize yeterlilik veya başkalarına olan bağımlılığınızı ortadan kaldırma arayışında olacaktır. Harekete geçme zamanı!
 
Terazi’deki Güney Düğümü, kollektifte ileriye doğru ilerleyen ilişkileri oluşturma/yönetme biçimimizde bir değişimi gösterir. Boşanma oranlarında ve ayrılıklarda artış görebiliriz. Geçimsiz ortakları tolere edemeyebiliriz. Bu transit insanları memnuniyetsiz kılan ilişkilere meydan okuttaracak ve enerjilerinin etrafına sınırlar koymaya zorlayacak ki, bu iyi bir şey. Yanlış kişi veya kurumlara bağımlı olmak muhtemelen çok rahatsız edici olacaktır. Gerçek benliğimizle gerçekten uyumlu olan ilişkileri korumak için Terazi’deki Güney Düğümü kullanabiliriz.
 
Sanat ve estetik genellikle daha az önem kazanacak ve diplomasinin pabucu dama atılacak. İnsanlar neyin modaya uygun veya “havalı” olduğunu daha az önemseyebilir ve canı gönülden sevdikleri şeye daha fazla yönelebilir.
 
Güneşiniz veya yükselen burcunuz Terazi’deyse, bu, tam olarak istediğinizi değil, ihtiyacınız olanı elde edebileceğiniz bir arınma ve arınma zamanı olabilir.
 
Güneşiniz veya yükselen burcunuz Koç’taysa, kişisel gelişiminize öncelik vererek, kutsal bencilliğin tadını çıkarma zamanı olacaktır. Muhtemelen bazı önemli insanlarla tanışacak ve izleyecek yeni yollar bulacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »