Ay Düğümleri Koç/Terazi Aksına Geçiyor
Temmuz 17, 2023
İkizlerde Dolunay – 27.11.2023
Kasım 27, 2023

Venüs Retro Aslanda

22 temmuzda Aslan burcunda 40 gün sürecek venüs gerilemesi(retrosu) dönemi başlıyor. Tüm burçlar, kendilerine zevk veren veya tatmin eden şeylerle ilişkilerini gözden geçirecek.
Tatmin olmanızı sağlayacak hususları geliştirmek için bir fırsat dönemi. Birçok insan bu vurguyu romantik ilişkilerde yaşayacak olsa da bu gerileme aynı zamanda harcama alışkanlıklarınızı etkileyebilir ve hatta güzellik, moda ve sanatla olan ilişkinizi değiştirebilir. Venüs, sabit ateş burcu olan Aslandayken görüldüğünü, kabul edildiğini ve takdir edildiğini hissetmek ister; başkaları tarafından dışsal olarak onaylandığını hissetme arzusunda olur.
Haritalarında natal Venüsü ileri pozisyonda olan kişiler için venüs retro dönemleri ilişkilerde skandalların veya gizli aşkların ortaya çıktığı veya ex ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi ile ünlüdür. İlişkilerde kötücül, çatışmalı veya tartışmalı dramaların deneyimlenme ihtimali yüksektir. Aslan burcunda en son venüs retrosu 2015 yılında yaşanmış olduğunudan birçoklarımız için o yaz yaşananlarının bir tekrarı gibi bir senaryo yaşanabilir.
Haritasında doğum anında Venüsü retro olanlar için daha olumlu bir dönem yaşanabilir. Muhtemelen bu gerileme öz saygınızdaki bazı yaralara ışık tutacak, sizi kendinizi affetmeye, utancı bırakmaya ve tüm kusurlarınızla kendinizi sevme cesaretini bulmaya itecek. Kendinizi gerçekten ifade etmekten alıkoyan travmaları da gündeme getirebilir. Bu süreçte geçmiş travmalarla yüzleşebilir ve kendinizi nasıl daha derinden seveceğinizi öğrenebilirsiniz.
Venüs gezegeni genel olarak kadın güzelliği ve estetik ile alakalı olduğundan retro dönemlerinde estetik bakımlar, estetik amaçlı ameliyatlar ve kozmetik konularda alerji gibi, tam istediğiniz gibi sonuç alamama gibi negatif olaylarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek.
Keza konfor amaçlı satınalmalar (koltuk, halı, perde vs), tatiller veya lüks alımlar veya mücevherler için aşırı harcamalar oluşabilir.
Sağlık veya hastalık evlerinizde Venüs aslan retrosu yaşıyorsanız kalp, omurga, böbrek taşları yada böbrek, mesane hastalık/ameliyatları ile uğraşabilirsiniz.
Güneş ve/veya yükselen burcunuz için Venüs retrosunda nasıl etkilenebileceğinizi öğrenmek için 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü yayınlayacağız.
.
.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »