15 Nisan – 9 Mayıs 2021 Venüs Boğada
Nisan 15, 2021
10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulması İkizlerde
Haziran 10, 2021

29 Mayıs – 22 Haziran 2021 Merkür Retrosu

Merkür, iletişim, kardeşler, yakın çevremiz, seyahat, ticaret ve hile ile ilgili her şeyi yönetir. Gerileme dönemleri bu konularda sıkıntıları tetikleme eğilimindedir. İkizlerde yani değişken burçlardaki retrolar, şartların çok değişken ve kargaşa içinde olabileceğini gösterir. Bu Merkür retrosundan en fazla etkilenecek burçlar veya yükselen burçlar: İkizler, yay, başak ve balık. Hemen hemen herkesin haritasındaki ikizler ve başak bölümleri de çok önem arz edecektir.

Merkür gerileme dönemlerinde günlük yaşamın çeşitli yönlerinde biraz altüst olabiliriz. İletişim kaosu yaşanabilir, ulaşım gecikmeleri yaşanabilir; posta/kargo hizmetleri aksayabilir veya kargaşa içinde olabilir; borsalar değişken hale gelebilir; e-posta, teslimatlar, belgeler kaybolabilir; seyahat belgeleri, biletler, rezervasyonlar, vize ve pasaport alma konularında aksamalar/gecikmeler yaşanabilir; bilgisayarlar hatalı çalışabilir, datalar uçabilir, programlar bozulabilir ve arabalar gizemli teknik sorunlar geliştirebilir.

Politika dünyasında, merkür gerilemesi, bilgi dünyasında ve sosyal medyada hackerların müdahalesi, diplomatik bir sahtekarlık, dolandırıcılık veya daha sonra tekrar gözden geçirilmesi gereken ve nihayetinde bozulabilecek kararlar şeklinde tezahür edebilir.

Sağlık evlerinden etkilenecek harita sahipleri ise, pandemi, akciğer solunum rahatsızlıkları, ses telleri, omuzlar, eller ve parmaklara çok dikkat etmeli.

Bu dönemde dikkatli olmanız gereken ekstra konular: Verilerinizi güvende tutmak, işlerinizi zorla oldurmaya çalışmamak, acele işlere girişmemek, aşırı bilgi yüklemesi yapmamak ve maruz kalmamak, yalan haberlere prim vermemek, yanıltıcı sözde gerçeklere kanmamak, iletişimsizlik kazalarına – yanlış anlaşılmalara dikkat etmek, gecikmelere aşırı tepki vermemek ve yepyeni işlere dalmamak gerekir. Ayrıca Merkürün S (durağan) pozisyonunda iken Venüs ile kavuşum ve Neptün ile gerilimli açıda olduğunu unutmamak gerekir. Bu dönem boyunca duyduğumuz sözler ve düşündüğümüz fikirler ilk başta kulağa hoş gelebilir ancak bu Merkür gerileme döngüsü sırasında iletişimlerimiz ve konuşmalarımızın içerisinde tam olarak “anlamadığımız” bir şey olacaktır. Çifte konuşma, gizli aldatma, balon aşklar ve gerçek olamayacak kadar iyi tekliflere karşı dikkatli olun. Bu enerji, sözleşmeler, teklifler ve anlaşmalar söz konusu olduğunda, sanki biraz “yem ve uyanıklık “ ve biraz “ilerde değişebilme” potansiyeli getirebilir. Bu tür konularda oldukça yavaş ilerleyin ve anlaşmalar/kontratlardaki yazıları GERÇEKTEN okuyup anladığınızdan emin olun. Sevgi konularında taktik, kurnazlık veya hesaplar devreye girebilir.
Ticaret veya dijital paralar ile uğraşanlar çok dikkatli olmalı çünkü piyasalar spekülatif haberler ile çok fazla dalgalanmalara gebe kalacak gibi görünüyor.

[…]Retrolar her zaman tamamen olumsuz tezahür etmeyebilir. Önceden adım atmış olmak kaydıyla, yarım kalan işlerinizi bitirebilme fırsatı da verebilir. Yarım kalan bir aşk hikayesi, bir ev satın alma projeniz, bir tamirat işiniz, küs olduğunuz biri ile barışma imkanı, bir akademik projenizi tamamlama fırsatı ortaya çıkarak, ikinci bir şans gibi bir ekstra olanağı da doğurabilir.

Sevgi ile kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »