29 Mayıs – 22 Haziran 2021 Merkür Retrosu
Mayıs 29, 2021
Jüpiter Geri Gidiyor
Haziran 22, 2021

10 Haziran 2021 Halkalı Güneş Tutulması İkizlerde

Yönetici konumunda merkür retrosu eşliğinde 19 derece #ikizler burcunda güneş tutulması: Önümüzdeki 6 aylık zaman diliminde, aşağıda belirttiğim konularda çok etkili bir olay meydana gelirse, hemen bir sonuca varmak ve içgüdüsel tepki vermek felaket olabilir. Bu durumda şöyle geriye çekilip mümkün olduğu kadar tarafsız veya birden fazla bakış açısıyla bakmaya çalışmak en iyi taktik olabilir. İletişim, haberleşme, seyahatler ve kardeşler ile ilgili konularda çok dikkatli olmalıyız.
 
Yükselen #terazi, ilişkiler ön planda mercek altında demektir. Neden ekstra önemli? Çünkü başroldekiler Güneş/Ay/Merkür toplu olarak Neptün’e kare, yani çok gerilimli bir açı yapıyor. Neptün bir gezegeni kareliyorsa, çok düşük kaliteli bir zaman ve tehlikeli sisli puslu belirsizlik içerisinde olayları saklama veya oyuncuları zan altında bırakma eğiliminde olur. Yanlış yönlendirme, yanlış anlama/anlaşılma, aldanma/aldatılma, doğruyu yanlışı tam görememe enerjisidir.
 
Önemli bir diğer konu, tüm tutulmalar bir Saros Serisi eşliğinde olur. Yani tekrarlanan seriler içerisinde oluşurlar. Saros döngüsü sanki bir büyük Saros ailesi gibidir ve her tutulma o belirli numaralı ailesinin bir üyesi gibi algılanır. Bu tutulmanın Saros serisi 147 ‘dir. Bu tutulmanın dost mu düşman mı olduğunu başlangıç tarihi belirler. 147’nin başlangıcı 12 Ekim 1624 ve 1424 yıl sürecekmiş. Şubat 3049’da sona erecek. Toplam 80 adet tutulma içerecek. 19 derece değişkenler (balık, başak, yay ve ikizlerde) çevresinde gezegenleri olanlar ve bu Saros tutulmada doğanlar etkileneceklerdir.
 
İkizler burcu tarafından yönetilen olaylar bu ay çok belirgin olacak. Konuşma, iletişim, pazarlama, bilgi, kısa yolculuklar, ulaşım, kargo, taşımalar, otomobiller, tüm kara vasıtalarını ilgilendiren konular. Merkürünüz (natal da) retro ise, yeni araba alabilir, etkili dinleme, öğretme, öğrenme, bilgi, zihinsel olgu ve işlemler konularında fırsatlar yakalayabilirsiniz.
 
Merkür ile ilgili aklınıza şunlar gelsin: Örgün eğitim konuları, sınavlar, yazılı basın hatta anlayış, yaratıcılık, merak, çeşitlilik, incelik, kabullenme, hızlı düşünme, anı yaşama, tanıklık etme, sosyallik, kardeşler, ikizler, komşular ve oda arkadaşları.
Aynı zamanda kişisel gelişim ve gölge çalışması için mükemmel bir dönem. Çözmek istediğiniz sinir bozucu bir alışkanlığınız varsa, bundan vazgeçmek için iyi bir zaman.
 
İkizlerin özelliklerinden, yüzeysellik, heyecanlanma, aşırı sorgulama, kelimelerle oyun oynama, huzursuz enerji ve kararsızlık söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda bazı sağlık konuları için aktifleşmeler verebilir. Her burç bir vücut parçasını yönetir. İkizler ise elleri, bilekleri, kolları ve omuzları yönetir. İkizlerin alanı akciğerler ve her türlü solunum, astım, saman nezlesini ve ayrıca sinir sistemini yönetir, yani her türlü sinirlilik, kriz veya kaygıyı yönetir.
 
Tutulmanın 2 olumsuz açısı var. Neptün karesi ve anın kalitesinde Mars-Pluton karşıtlığı. Neptün hakkında yukarıda bilgi vermiştim. Mars 29 derece #yengeç çok tehlikeli olumsuz bir açı. Pasif agresif, aşırı tepki veren yada savunmada kalan düşük bir Mars-Pluton ile çatışıyor. Bu açı bir tür psikodrama üretebilir yada büyük ihtimalle Mars, sıkıştığı köşeden çıkmak için şantaj yapmaya çalışacaktır. Kandırılmayın. 25-29 derece arasında öncülerde (yengeç-oğlak-koç-terazi) kişisel gezegeni olanlar dikkat etmeli. Tüm yıla damgasını vuran Satürn-Uranüs kare açısını da unutmamak gerek. 15 haziranda tam açıya 2. kez girecek olan bu gezegenler Yeni ile Eski arasındaki ikilemi tekrar önümüze getirecektir. Gergin ve çok değişken bir enerji olup, dizginler serbest bırakıldığında kaosa neden olabilir. Burada da yavaşça ilerlemek gerekir. En iyi seçim, kaynama noktasına gelebilecek öfkeden, şikayetlerden uzak durmak ve “ iki kere düşünüp konuşan, sakin bir dinleyici” konumunda olayları izlemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »