EGITIM
EGITIM 2018 – 2019 YENI EĞITIMLER
Ağustos 30, 2018
Venüs Koç’ta
Mart 22, 2021

15 Mart – 4 Nisan 2021 Balıkta Merkür

#Merkür, #Kova burcundan,16 Mart itibarıyla #balık burcuna geçmiş bulunuyor. İki burcun arasında nitelik ve potansiyelleri bakımından dağlar kadar fark var. 4 nisana kadar balıkta kalacak olan Merkür su grubunda rahat değil ama kullanılış biçimine göre yine de fayda sağlanabilir. Akışta kalarak düşünmek yada dalga ile birlikte sürüklenmek burada en doğru kullanma biçimidir.
 
Astrologlar çok farklı düşünme şekilleri vardır derler. Odaklanmış dikkat ve dağınık düşünme en önemli çeşitleri. Dağınık düşünme balığa çok uygun. Beynin değişik noktalarını birleştirir ve farklı çağrışımlar yapabilir. Buradaki dezavantaj, düzensiz olması ve kolayca bunalıp pes etmesi.
 
Bir diğer özelliği Merkür balığın aşırı derecede empati yapması. Diğer insanlar ile iletişimde iken tüm sorunları emebilir, kendi içinde yaşayabilir ve şefkatli yönü ile tüm dünyayı kurtarma girişimine girebilir. O üzüntülü insanların derisinin içine nüfuz edip, olayları onların gözünden görmeye kalkabilir.
 
Balıktaki Merkürün en iyi tarafı ise, özellikle sözler vasıtasıyla sanatsal damarların şişmesi ve kişinin içindeki iç şairi uyandıran yaratıcı, çok ilham dolu ve hayal gücü yüksek olmasını sağlamasıdır. Müthiş yaratıcılık, ilham ve heyecan verici bir zaman dilimini yaşatabilir. Tabi kullanmasını bilene… En yumuşak karnı ise, maalesef ayartılmaya ve aldanmaya çok hazır ve nazır olması…
 
1. Evden geçerken, kendini gösterme şeklidir. Kendisinin hangi tarafını gösterebileceği şüphelidir. Biraz bukalemun gibi olabilir, koşullara uyum sağlayabilir ve başkalarının görmek istediği rolü oynayabilir. Ayrıca inanılmaz derecede hassas ,sezgisel ve ilham dolu olabilir. Kendi duygularına dokunulmasından korkanlar, muhtemelen onlardan veya onları harekete geçiren olumsuz durumlardan kaçmaya çalışır.
 
2. Evden geçerken Balık burcundaki Merkür tam olarak tutumlu değildir. Para, su gibi parmaklarının arasından akıyor demektir. Aynı zamanda hayır kurumuna veya muhtaç olan bir kişiye Veren türden bir kombinasyondur. “Enerji olarak para” nın akış yönü, bu transit Merkür için çok önemlidir. Spiritüalizm, mistitizm ‘den para kazanma zamanını gösterebilir.
 
3. Evi balık olan insanlar çok hassas ve empati yapmaya meyilli insanlardır. İster arkadaş ister aile olsun, ihtiyaç duyanlar için her zaman açık bir kulağa sahip olma eğiliminde olurlar. Tabi ki de, ruhsal ve zihinsel hijyene dikkat etmeleri gerekir. Kaldıramayacakları zihinsel yükü almamaları gerekir. Genellikle, diğer insanlar, bunlardan yararlanmaya, duygusal anlamda onları manipüle etmeye çalışabilir.
 
4. Evi balık olanlar. Balık burcundaki Merkür herkes için her şeyi yapmaya veya olmaya çalışıyor. Herkesin sorunlarını dinler ve bunları çözmenin kendi görevi olduğunu düşünür. Bu, özverili ebeveyn veya partner için tipik bir yerleşimdir. Bonus tavsiye: Başkalarını desteklemeye çalışırken, öz bakım çok önemlidir.
 
5. Ev balık olup, merkür geçerken, her zaman biraz içsel bir kasırga yaratır. Balık’ta bu oldukça rahatsız edici olabilir. İster bay ister bayan büyüleyici kafa karışıklığına neden oluyor, ister yaratıcı bir ilham dalgası sizi yıkıyor ve ayaklarınızı yerden kesiyor olsun – Merkür sizi meşgul edecek. Kendinize çok sert davranmayın. Akışta kalmak en iyi seçeneğiniz olabilir. Çocuklar için yaratıcı çalışmalar (bale, müzik, resim vb) yapılabilir yada onları bu tür eğitimlere yollayabilirsiniz.
 
6. Ev balık olanlar. Merkür buradan geçerken biraz kafa dağınıklığı ve kaos verebilir ama çalışma alanı hizmet odaklı ise, taze bir soluk getirebilir. Balıktaki merkür, müşteri odaklı sempatik bir yaklaşıma sahip olabilir. Bu özellikleri kararında kullanmak gerekir tabi.
 
7. Ev ilişki, ortaklık evi balık olanlar. Balıktaki merkür, kalpte romantiktir. Çok tatlı konuşabilir ancak bazen de bir fantezi dünyasında yaşıyor sanabilir kendisini. Tesadüfi karşılaşmalar, akılların bir araya geldiği toplantılar için, haritalarında su üçgenleri olanlar için, büyülü bir transit geçiş olarak kullanılabilir. Bu transit Merkür, natalde mars veya merküre gerilimli açılar yaparsa, tartışmalara ve duygu sömürüsü yapanlara dikkat.
 
8. Evden (iç kaynaklar, paylaşılan varlıklar) transit merkür balık geçerken, değerli bir amaç için, hayır için para toplamayı düşünmek için mükemmel bir zaman olabilir. Aynı zamanda hayal gücünün iç kaynaklarını araştırmak veya iç çekirdeği güçlendirmek için manevi bir uygulama yapmak için iyi bir zamandır. Olumsuz açılarda, ameliyat olasılıkları yada miras sorunları hortlayabilir.
 
9. ev (seyahat, uzak ülkeler, hac, dini konular) Merkür her zaman seyahat etmekten hoşlanır – bu onun göbek adıdır. Dokuzuncu evi ve Balık burcunu geçerken sulu yerlere ve aktivitelere karşı bir ilgisi vardır. Yelkencilik, rüzgar sörfü, dalış, plaj tatili hepsi onu cezbedebilir. Ancak diğer yandan, ruhani bir geri çekilme, meditasyon kampı veya hac yolculuğuna çıkması için de ilham almış olabilir. Bunların hiçbiri mümkün değilse, hayal gücünün vahşi harikalar diyarında seyahat etmekte de çok usta olduğundan, o tür illüzyonlar da yaşayabilir.
 
Kariyer, Statü (10.ev) Onuncu evdeki balık, kişinin kendi ego memnuniyetinden daha fazla bir şeyin, daha büyük bir şeyin yararına çalışarak, daha yüce bir amaca hizmet etmekle ilgilidir. Bu evi ziyaret eden merkür, davasının büyük bir elçisidir ve duygusal bir çekicilikle insanların hayal güçlerinin dikkatini çekebilir..
 
Topluluk, gruplar içi (11. Ev) topluma hizmet, on birinci evdeki Balık için neredeyse kutsal bir görevdir. Merkür geçerken, bu alana canlılık getirir, ağ oluşturma ve paylaşım yoluyla duygusal destek sunar. Bu tamamen başkalarına ulaşmak ve bağlantı kurmakla ilgili. Spiritüel gruplar içersinde yer almak, eğitim düzenlemek için ideal zamanlardır.
 
Maneviyat, aşkınlık (12. Ev) on ikinci ev, Balık burcunun doğal evidir. Merkür geçtiğinde, başka biri için orada olması istenebilir veya inzivaya çekilmek için iyi bir zaman olduğunu düşünebilir. Buradaki Merkür, daha büyük bir bütünle birleşmek, sınırlayıcı kavramların veya kategorilerin ötesine geçmek istiyor. Merkür bu evden geçerken, hangi Balıkla 😊 yüzmek istediğinize karar vermek özellikle önemlidir.
 
Okuduğunuz için teşekkür ederim. Paylaşmayı unutmayın.
.
.
#karmaastroloji #karmaastrolog #astrology #astrolojiokulu #astrolojidanışmanlığı #astrolojigünlüğü #astrolojieğitimi #astrolojiegitimi #astrolojievi #astrolojigünlüğü #astrolojiöğreniyoruz #astrolojiöğreniyorum #burçlar #astrolojideevlerveanlamları #astrolojideevler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »